Paljon mukavempaa liikkua omalla autolla kuin junalla kusipäisen minua vastaan salaliittoutuneen ammattikunnan ympäröimänä :)
https://youtu.be/4znUS8phPSs
terveiseni konduktööreille täältä maaseudulta
18
107
Vastaukset 18
Heh heh...., julkiset liikuntavälineet ovat kurjalistoa ja hippikommunisteja varten.
Näiden väliin voisi kai vetää yhtäläisyysviivan?
Harvoinhan noita kai kapitalisteiksi kutsutaan eikä republikaaneiksi suuren maailman malliin?
Konduktöörin virka on kyllä korkealle arvostettu; se on heti toisena paimenen yläpuolella alhaaltapäin lukien.Viherkommarit yrittää tuhota kansalaisten autoilumahdollisuudet jyräämällä sivuteiden asfaltit sorateiksi. Tuonkaan videon tien asfalttia ei enää koskaan uusita vaan kun se on kulunut aikanaan loppuun muutetaan tie soratieksi.
- Anonyymi
Onko verot maksettu? Vai soitanko poliisille?
- Anonyymi
Ja mikä tärkeintä: onko kuljettaja ajokunnossa?
Anonyymi kirjoitti:
Ja mikä tärkeintä: onko kuljettaja ajokunnossa?
Korjaan karmaisevan kirjoitusvihreeni ennen kuin Persekärpänen sen tekee.
Kirjoitin liikuntavälineet vaikka sen piti olla liikennevälineet.- Anonyymi
ViktorAtaman kirjoitti:
Korjaan karmaisevan kirjoitusvihreeni ennen kuin Persekärpänen sen tekee.
Kirjoitin liikuntavälineet vaikka sen piti olla liikennevälineet.Katohan, Perskärpäshöhlä toi esiin identiteettinsä, nuo muut nimimerkit ovat natsinasunarsisti ja mitä niitä kymmeniä tyhmiä nimiä onkaan? Ainoastaan tuo Martta on sellainen nimimerkki jota en suostu kirjoittamaan. Se on loukkaus kaikkia Suomen Marttoja ja varsinkin Marttaliittoa kohtaan, he ovat kuitenkin täysijärkistä porukkaa.
Anonyymi kirjoitti:
Ja mikä tärkeintä: onko kuljettaja ajokunnossa?
Sivuteillä voi huoletta naukkailla. Lähin poliisiasema on satojen kilometrien päässä jossain suuremmassa kaupungissa.
- Anonyymi
Delfine kirjoitti:
Sivuteillä voi huoletta naukkailla. Lähin poliisiasema on satojen kilometrien päässä jossain suuremmassa kaupungissa.
No ei voi naukkailla. Ajat vielä jonkun lapsen päälle tai vastaantulevan auton jossa on lapsia kyydissä, idiootti. Poliisien olemassaololla ei ole tämän kanssa mitään tekemistä, olet täysi urpo!!
- Anonyymi
Sain sakot junassa, kun kännykkä app:ini jumitti H-hetkellä. Se oli nöyryyttävää, kun kaikki ihmiset tuijottivat minua kuin suurtakin rikollista, vaikka syy oli siinä hemmetin apissa. No kun se sitten viimein suostui toimimaan, niin se ei käynyt tarkastajille, koska sillä suunnatulla sekuntilla kun he sitä vaativat eivät sitä saaneet. Ei auttanut sekitykseksi että app:i ei toimi. Näytin vielä että se jumii, mutta kun ei. 80e tuli sakkoa. Minut vielä ympäröitiin molemmin puolin, etten pääse pakoon. 😂 Ei siinä, kävi kyllä mielessä. Ei vaan onnistunut hitto vie. Nolottihan se sosiaalinen nöyryytys.
- Anonyymi
Ja kohta lähtee kortti, kun on nautittu liikaa kiljua. Sitten alkaa se parku "poliisien salaliitosta meitä kännissä ajavia kohtaan".
Vai onko sinulla edes korttia? Tuleeko kohta video "poliisien salaliitosta meitä kortitta ajavia kohtaan"?Auton käynnistämiseen ja ajoneston sammuttamiseen tarvitaan vain avaimet. Ainakaan minun auto ei kysy mitään kortteja kun lähden aamulla liikenteeseen.
Teboil etukortti toki löytyy lompsasta jolla saa polttoöljystä 1sentin alennuksen per litra.- Anonyymi
Delfine kirjoitti:
Auton käynnistämiseen ja ajoneston sammuttamiseen tarvitaan vain avaimet. Ainakaan minun auto ei kysy mitään kortteja kun lähden aamulla liikenteeseen.
Teboil etukortti toki löytyy lompsasta jolla saa polttoöljystä 1sentin alennuksen per litra.Taitaa tulla kohta "Vartijoiden salaliitto meitä vankeja kohtaan".
- Anonyymi
Delfine kirjoitti:
Auton käynnistämiseen ja ajoneston sammuttamiseen tarvitaan vain avaimet. Ainakaan minun auto ei kysy mitään kortteja kun lähden aamulla liikenteeseen.
Teboil etukortti toki löytyy lompsasta jolla saa polttoöljystä 1sentin alennuksen per litra.Ilman kortti kännissä löpöä tankissa. Olet kyllä kymmenkertainen idiootti
- Anonyymi
Jätkä tekee rikoksia toisensa perään ja vielä julkistaa ne netissä.
- Anonyymi
Delfini ei ollut paikalla silloin kun järkeä jaettiin…
Vuosi sitten yritin ylittää rajaa ruotsiin torniosta kävellen, sekään ei eliitin rakkikoirille oikeen tuntunut sopivan.
https://www.youtube.com/watch?v=xWZUJGYi-oEEn muista enää tuon youtube tilini salasanaa, muuten vaihtaisin kanavan delphin-delphin nimestä vaikka rajanylittäjäksi.
- Anonyymi
Delfine kirjoitti:
En muista enää tuon youtube tilini salasanaa, muuten vaihtaisin kanavan delphin-delphin nimestä vaikka rajanylittäjäksi.
Olitko juovuksissa rajaa ylittäessä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Moottoripyöräonnettomuus
Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää63779- 158764
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa25760Jos oikeasti haluat mies
Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.100730Uusi ruokapaikka
Tuleeko Haapavedelle uusi lounaspaikka ,haetaan kokkia? Uusi firma kyseessä27708Miten sinä voit?
Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua93677Kerro minulle totuus
Minä haluan kuulla sen nyt. Kenen kanssa sinä olet nykyisin, ja miksi jätit minut? 🐒193636- 22592
- 61572
VILLISIKALAUMA TULOSSA IISALMEEN
Yle: Poliisi varoittaa Iisalmen keskustaa lähestyvästä villisikalaumasta Poliisi on pyytänyt Pohjois-Savossa Iisalmessa40539Hautakivien massapoisto aloitettu Härkökankaan vanhalla hautausmaalla kaikessa hiljaisuudessa!
Suomussalmen seurakunnan kirkkoneuvosto on tehnyt historiansa surullisimman päätöksen hautojen haltuunotosta ja raivauks35524On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit78470- 39455
- 57445
sinulle....
Olen ymmärtänyt, ettei minua haluta enää takaisin. Mitään pahaa en koskaan halunnut sinulle. Ikävä että kuvittelit niin.75437- 70433
Useita poliisiautoja kunnantalolla
Maijojen kyydissä tuttuja naamoja ja nyt kannetaan arkistolaatikoita autoihin. Nyt se on alkanut. Pidätykset.9429Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?
Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.25427- 54408
- 40407
