Vastaukset 19

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Niin niin, kyllä kallu tietää....


    • Anonyymi

      "Diabetes, dementiariski, pysyvät vauriot aivoissa ja sisäelimissä – THL:n emeritusprofessori listaa koronan karuja vaikutuksia: ”Kohdistuvat kaikkein eniten lapsiin”

      Matti Jantunen korostaa, että covid-19-tartuntojen aiheuttamat pitkäaikaiset ja pysyvät vauriot aivoissa sekä sisäelimissä kohdistuvat kaikkein eniten lapsiin, nuoriin ja nuoriin aikuisiin."

      Mutta kun mun pikku porvaripää sekoo, ellen pääse vähintään kaks kertaa vuodessa juoksemaan ulkomailla ja näyttäytymään keskustan terasseilla.

      • Anonyymi

        Monia sairastaneita tiedän. Kaikki töissä ja päivähoidoissa olleet, ja ihan tervehtyneet taudista.

        Montako aloittajan uutisen kaltsista tapausta tiedät lähipiirissäsi?

        Uutisankkako🐥


    • Kyllä se diabetes tulee vieläkin ylipainosta eikä flunssasta. Kehopositiivisuus ei suojaa =)

    • Anonyymi

      Saako vielä samalta lääkäriltä kirjoituksen Koronapiikin haitoista mitä ne tekee??

      • Anonyymi

        Et, hyss siellä...


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Mutta annetaanko tuberkuloosin tai polion levitä kuten koronan, no ei!


    • Anonyymi

      Vuosien päästä vasta näemme mihin kaikkeen korona on vaikuttanut.

    • Anonyymi

      Koronapiikki ei tuhoa Koronaa eikä estä sinua saamasta tartuntaa miksi sitä on niin vaikea ymmärtää 😁😁Piikki ei ole mikään hoitomuoto joka poistaa koko ongelman.

      • Anonyymi

        Piikki on itse asiassa pahin osaongelmaa koska sen varjolla rokotepassilla ihmisten annetaan juosta pää kolmantena jalkana levittämässä koronavirusta väestöön ja lisäämään tuhoisampien varianttien todennäköisyyttä. Talouselämä haluaa vanhaan normaaliin ja oikeistopuolueet lobbaavat tätä.

        EK-Kokoomus Jyri Häkämies haluaa Suomeen koronapassipakon Ranskan ja Kreikan tapaan
        Jyri Häkämies: Tämä olisi vaihtoehto koville rajoituksille
        https://www.verkkouutiset.fi/jyri-hakamies-tama-olisi-vaihtoehto-koville-rajoituksille/#2945d087
        "Elinkeinoelämän keskusliitto EK:n toimitusjohtaja Jyri Häkämies kirjoittaa Twitter-tilillään terveyspassin käyttöönoton puolesta.

        Häkämiehen mukaan terveyspassi helpottaisi siirtymää kohti uutta normaalia. Passi mahdollistaisi muun muassa yleisötapahtumien järjestämisen tilanteessa, jossa toinen vaihtoehto on viime vuoden kaltaiset rajut koronarajoitukset.

        Vastaava passi on käytössä muun muassa Ranskassa, Tanskassa ja Saksassa.

        – Edellytykset ja pelisäännöt passin käyttöönotolle syytä selvittää, koska emme tiedä kuinka pitkään korona haasteena. Passin avulla voitaisiin elää uutta normaalia, jos vaihtoehtona on kovat rajoitukset, Häkämies kirjoittaa."

        Nämä taloiselämälähtöiset hullut kuvittelevat että vanha normaali pidetään sillä että rokotepasseilla edelleen koronavirusta levittävät rokotetut päästetään juoksemaan.


      • Anonyymi

        Huijaukselta haiskahtaa🙉


    • Anonyymi

      Puolet "haitattomista" nuorten koronatapauksista johtaa jälkiseurauksiin.

      • Anonyymi

        Löytyyköhän noita, etsimälläkään....


    • Anonyymi

      Kertoo tutkimuksen olevan kesken. Keskenhän on myös rokotetutkimus.
      Itse, jos sairastin ja palasin töihin eristyksen jälkeen.
      Keskeneräistä rokotetta en ota, joten oottelen sen valmistumista.
      Pelolle, en anna valtaa. Medialla on ollut mitä ihmeellisempiä pelottelukamppanjoita.
      Jokainen valitsee itse mitä uskoo.

    • Anonyymi

      Pelotellaanko piikille taas, noita uutisia tulee jatkuvasti.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. KP-Sesongilla ongelmia?

      Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi
      Ylöjärvi
      24
      1496
    2. Oot upea nainen, älä vähättele ittees

      Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀
      Ikävä
      68
      1357
    3. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      96
      1161
    4. Jämsän Paras Ravintola

      Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R
      Jämsä
      73
      1082
    5. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      84
      779
    6. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      29
      738
    7. Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan

      No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni
      Ikävä
      48
      727
    8. Kiellettyjä ajatuksia

      Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,
      Ikävä
      43
      646
    9. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      63
      646
    10. Onko ihan pakko

      olla niin hiton pitkävihainen? Sinulle nainen...
      Ikävä
      38
      629
    Aihe