Onneksi julkkikset ovat alkaneet tehdä lapsia suomeen...

onpahan Marinin velanotolle maksajat!!
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Maapallon ydinongelma on liiallinen ihmismäärä. Maailmassa on yksinkertaisesti liikaa ihmisiä. 1800-luvun alkupuolella oli maapallolla arviolta noin 1 miljardi ihmistä. Vuonna 2025 arvioidaan 8 miljardin raja menevän rikki. Jos olisi esim. puolet vähemmän porukkaa, niin luonnonvarojen kulutus ja saasteiden määrä olisi samassa suhteessa pienempää.

Äänestä

Mistä saatais sulle elinsiirto - uudet aivot ?

Äänestä

Velka joka on korona aikana eu alueen pienimpiä ja siitä huolimatta suomen talous on selvinnyt der spigelin mukaan maailman parhaiten elikkä kiitos Marin ja Kiuru ja pitää sanoa että onneksi opposition perskokkareet ei ollut sähläämässä tätä upesti hoidettua keissiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

onpahan Marinin velanotolle maksajat!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu