Lavatanssit historiaa, tilalle lavadiskot

Vanhat pierutanssit humppineen ja muine hassuine paritansseineen kannattaa korvata lavadiskoilla.

Meno vaan paranoo

Ei potentiaali ole hävinnyt, vain humppakansa
955
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Vanha meininki siis muutoinkin.
Ei mitään lastensuojelua tai kriisiapua

Äänestä

Järjestäjien pitää tajua että 60-70 luvun lauantaitanssien porukka on jo kuollut tai kuolee pian. Nykymenoa tilalle ja jo lähtee

Äänestä

Bändejä nykyajan mukaan, bändit kiittää, humppaajat jo haudassa, tajutkaa

Äänestä

Hietamies juontamaan lauantain lavadiscoa

Äänestä

Nykyään miesparit ja naisparit vaan tanssivat. Heteroparit ovat jo muisto menneiltä ajoilta.

Äänestä

Kuka helv, jotain pierudiskoja katsoisi.

Äänestä

naiset hakevat seuraa netistä tanssi lavalle tullaan vain tansimaan,

Äänestä
  • Tämä on totta. Miehenä tanssi ei kiinnosta itseäni ei pätkääkään. Orkesterit soittavat niin ala-arvoista pieruhumppaa että ei kestä kuunnella, saati että tuollaisesta vielä pääsylippua pitäisi maksaa. EI IKINÄ!
    Jotka haluavat mennä vain tanssimaan, menkööt tanssimaan. Seuranhakupuoli ja hyvä musiikki voisi kiinnostaa mutta seuranhakua ei kuullun mukaan tanssipaikoilla ole eikä onnistu.
    Siispä seuraa kunnon juottoloiden baaritiskeiltä ja kapakoista. Ehkä netistä.
    Tanssipaikat ovat jo kokeneet kriisin. Liian huonoa musiikkia, ja kulttuuri seuranhakupaikkana lopahtanut olemattomaksi.
    Tanssipaikoille voi todeta että sen pituinen se.

    Äänestä

Lavareivit ja huumekauppaa, niin menestys on taattu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vanhat pierutanssit humppineen ja muine hassuine paritansseineen kannattaa korvata lavadiskoilla.

Meno vaan paranoo

Ei potentiaali ole hävinnyt, vain humppakansa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu