Tilillä on käytettävissä 190e ja saldoa on 155e katevaraus tai joku 37e. Tilasin verkkokaupasta kengät, jotka maksoi 63e, niistä meni katervaraukseen. Voisiko joku auttaa?
Käyttövara ja saldo
8
233
Vastaukset
- Anonyymi
Tarkoitatko, että jonkun meistä pitäisi antaa sinulle rahaa?
Sinullehan jäi vielä 55 € paalua.
- Anonyymi
En vain ymmärrä tota, jos joku vois selventää? Jos nostan 190e ja saldoa on 155e meneekö miinukselle?
- Anonyymi
Talletin tilille siis 100e ja tilillä oli 155e eli 255e ja ostin kengät, joista meni rahat (63e) katervaraukseen tilillä pitäisi olla 190e ja onko käyttävaroissa, mutta miksi saldo on 155e?
- Anonyymi
Tuo 100e talletus ei ole vielä vahvistettu. Tärkeintä, että tiedät paljollako on varaa ostella. Kyllä ne tiedot päivän tai kahden päästä näkyy oikein.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuo 100e talletus ei ole vielä vahvistettu. Tärkeintä, että tiedät paljollako on varaa ostella. Kyllä ne tiedot päivän tai kahden päästä näkyy oikein.
Tili menee miinukselle. Rippuu tilisi ehdoista, saako tilisi mennä miinukselle ilman kuluja. Ehdot löytyy verkkopankista jonkun linkin takaa, yleensä pdf-tiedostona.
- Anonyymi
On olemassa tilin saldo, sitten on olemassa käytettävissä oleva saldo.
Saldo 400,00 euroa
Katevaraukset yhteensä 90,00 euroa
Käytettävissä oleva saldo 310,00 <- tämän voit vapaasti käyttää, (et enempää sillä kun katevaraukset yhtä tai kahta päivää myöhemmin realisoituvat, tilisi menisi muuten miinukselle) - Anonyymi
Olis kehitysidea! Kun laitaa laskuja maksuun niin ne voisi myös näkyä paremmin varauksia.
Tottakai ne näkyy siellä mutta eivät niin että olisi otettu huomioon käytettäväksi jäävissä rahoissa. Tähän on ratkaisu mutta kaikki eivät sitä ymmärrä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus64165Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va952293Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J61989Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va38861- 47854
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?186850- 34821
- 36776
Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke119775Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.35772