"Suomessa on todettu 360 uutta koronatartuntaa. Viimeisten kahden viikon aikana on raportoitu 4 585 tartuntaa, mikä on 1 769 enemmän kuin edellisten kahden viikon aikana".
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008148489.html
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008148489.html
Vastaukset 7
Vanhimmat
Helsinki: 127 tartuntaa
- Tampere: 34 tartuntaa
- Vantaa: 32 tartuntaa
- Espoo: 27 tartuntaa
- Joensuu: 13 tartuntaa
- Jyväskylä: 9 tartuntaa
Taidan silti mennä Helsinkiin. On hyvin epätodennäköistä, että nuha tarttuu minuun sielläkään.😏 Aika sairaanloista ilmoittaa meille nuhaan sairastuneista päivittäin. Jotenkin huvittava tieto, että Jyväskylässäkin 9 ihmistä ostaa nenäliinoja.🤭
Nuo kaikki paikkakunnat ovat suvakki ja hyysäri johtoisia.
ei ollut vaikea arvata kun rajoitukset poistettiin baarien ynnä muiden vastaajien osalta,
Suamen historian heikoin hallitus yrittää räpiköidä vastuustaan koronan leviämisestä, Saamaton marin ääliö apureineen yrittää saada rajoilla esitettävillä todistuksilla Taudin kuriin. Ei ääliö lauma ole tajunnut tää kuppa on levinnytt Suomessa jo toista vuatta. Hidasta toimintaa Suamen hyväksi. Saatanan tunarit.
Joko huomenna mennään yli 500:n vai jopa 600:n ?
360° on aika passeli ja rimmaa 3:16 kaa🙄