Vesijetillä ajanutta miestä ammuttiin käteen toisesta vesijetistä Virroilla lauantaina 24. heinäkuuta.
Uhri pystyi ajamaan itse rantaan, mutta hänet kuljetettiin sieltä sairaalaan. Ampuminen tapahtui noin kello 14 Toisveden länsirannalla, Herraskylän kanavan pohjoispuolella.
Miehen vasempaan käteen tullut ampumavamma ei ollut hengenvaarallinen.
Epäilty ampuja poistui sinisellä vesijetillä Virtain suuntaan. Hänellä oli päällään punainen liivi. Poliisilla ei ole tietoa tekijästä eikä aseen tyypistä.
Poliisi pyytää havaintoja erityisesti sinisen vesijetin liikkeistä ja sen kuljettajasta.
Uhri pystyi ajamaan itse rantaan, mutta hänet kuljetettiin sieltä sairaalaan. Ampuminen tapahtui noin kello 14 Toisveden länsirannalla, Herraskylän kanavan pohjoispuolella.
Miehen vasempaan käteen tullut ampumavamma ei ollut hengenvaarallinen.
Epäilty ampuja poistui sinisellä vesijetillä Virtain suuntaan. Hänellä oli päällään punainen liivi. Poliisilla ei ole tietoa tekijästä eikä aseen tyypistä.
Poliisi pyytää havaintoja erityisesti sinisen vesijetin liikkeistä ja sen kuljettajasta.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Eikös virrat pitänyt olla rauhallinen, luonnonläheinen paikka? Ottakaa mukaan joku kamerasysteemi tai gopro jolla saa kuvia tekijästä, se voi antaa vähän turvaa luonnossa liikkuessa, jos osuu kohdille vastaavaa.
Jännittäviä elämyslomia Virroilla.
Ja tarkkailkaa punaliivisiä sinijetillä liikkuvia kunnan alueella!
Toivottavasti tekijä jää kiinni ja hänet karkoitetaan kotimaahansa.
Hän on kotimaassaan Suomessa.
Varmaan totta,ainahan sitä jetillä ajetaan mauseri toisessa kädessä.❓
Luodinreikä tuli siis sinun mielestäsi miehen käteen ihan itsestään?
Uskoo ken haluaa.
Justiinsa niin onkohan onkohan ammuttu ,,, tarkkuutta ainakin on jos vesiskootterinselästä osuu liikkuvaan kohteeseen ,,,on usko koetuksella....
Ei tässä mistään uskonnosta ole kysymys, jos poliisi on todennut, että luodinreikä käsivarressa. Ei sekään kovin uskottavalta kuulosta, että kaveri itse ampuu itseään.
Olisiko kyydissä ollut joku jolla pyssy, ja aallonharjalla pyssy lauennyt, hiukan kuin Pulp Fictionin siinä autolla-ajo kohdassa Travoltan ase?
Pyssysankari ollut keskenään
Virrat on väkivaltainen paikka.
Huumeilla osuutta asiaan?
Ihmettelen miksi ampumisia on noinkin vähän , jettien tuottama meteli on niin tolkutonta että ei sitä kukaan halua sietää .
Ei ihme! Kyllä niin kusipää porukkaa niil ajelee
Köyhät hiljaa . Takuulla koko juttu täyttä soopaa.
Rahamiehet jetteilee köyhät soutaa.
Onko osuman saanu joku nurmolainen?
maahanmuuttajat asialla
Tuskinpa maahanmuuttajat ajelisivat vesijetillä mauserin kanssa.
eikä suoralahkeiset ,, ja jos ajaa ei osu....
Eihän ne osu muutenkaan.
En millään usko että asialla olisi kantasuomalainen.
Siis mahdollisesti mielenvikainen ammuskelija on pyssynsä kanssa edelleen kateissa, pitäiskö huolestua, mitä seuraavaksi?
Oliko ampujaa rannalla kyyti odottamassa ja vesijetti siirrettiin autolla pois?
Ei, kun ei ole tapahtunut mitään ammuntaa.
Lataan Margolinin.
Kuka uskoo tätä tarinaa? Kesäloma jatkuu sairaslomalla. Naurettava äijä.
miksi vähättelet asia ja sillä tavalla puolustelet pyssysankaria?
Huh, kuka vielä uskaltaa vesijetteillä?
Ajan ålasti jetillä järvellä,,
Tosi on
Onko tästä vielä selvinnyt mitään uutta? Voisiko olla murhan yritys? Ruumis kadonnut ampumisen seurauksena samalla kätevästi veteen.
Olisiko sininen vesiskootteri voitu vuokrata tai lainattu jostain kauempaa ja kuljetettu toisvedelle ettei rikoksen tekijää tunnistettaisi helposti? Onko sellainen mahdollisuus suljettu pois?
Ei ketään vissiin enää kiinnosta.
Ihanaa asua Virroilla