Vain neljä viikkoa koronarajoitusten lopettamisen jälkeen Islanti on jälleen osittain sulkutilassa, Iceland Review -uutisoi. Islannin johtava epidemiologi sanoi, etttä "uusi koronavirusaalto on ehdottomasti täällä" - suurimmaksi osaksi rokotettujen keskuudessa.
Rokotteesta ei ole mitään apua. Haittaa vaan.
Rokotteesta ei ole mitään apua. Haittaa vaan.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Suomen surkein hallitus ikinä ryssi tämänkin asian. Luulisi että naisella olisi ollut itsesuojeluvietti mutta pridenaisella ei ole naisen ominaisuuksia. Surkein pääministeri ikinä!
Pitkäaikaistyötuömiä+vuodessa+100%+lisää.+Sdp+tuhoaa+aivan+kaiken.+Koska+hallitus+lakkaa???
Minun rokote toimii hyvin. Miksei hallitus taaskaan tee mitään. Saamatonta sanon minä.
esität syytöksen ja ilmaiset omahyväisyyden, missä on puolustus, tarkoitan todistus....
ei sulla mitää hätää, käy hakemassa niitä piikkejäs lissää Herran Jeesuksen Kristuksen nimessä rauhotu.
moro
https://www.youtube.com/watch?v=-RUpJ1vu-5U
Kohta+78%+islantilaisista+on+rokotettu.+
Miksi+ne+hurahti+😭🙈+siihen+valheeseen?
LAMMASLINKKI - ROSKAPOSTITTAJA USKOVAISTEN JOUKOSTA TÄÄLLÄKIN PESII!
Häntä on kusettu ottamaan myrkkypiikki ja valittaa sitä nyt sitten ja hakee kanssakärsijöitä ja tukea tuskassaan.
Islannin väkiluku on alle miljoona
ja ne pilasi koko kansan terveyden injektiolla
levitetäänkö virusta lentokoneesta kun ehtii joka niemeen ja notkelmaan,
vai leviääkö se PCR testillä
vai injektoidulla vaurioituneesta elimistöstä?
Säälittävää todella, että islantilaiset sekosivat painostuksen alla - ei tee enää mieli koskaan Islantia katsomaan. Joskus oli haaveissa - nyt on matkailun kiinnostus kateissa lähes tulkoon.
Mitä nautintoa tuonne olisi maskipäitä katsomaan - kuin helvetti irti - kotona rauha sentään ainakin vielä - jos eivät tule kuten uhkakuvat ulkomailla - koputtemaan kotiovea - siinä kyllä moni löisi kirveellä takaisin näitä kotirauhan rikkojia. Ranska näytti esimerkkiä miten pitää tehdä jos mielivalta ja tyrannit aikovat alistaa heidät.
Tuskinpa - tuo oli helppo nakkki tehdä infulenssasta "korona"
Nyt muut taudit kateissa kun plandemiaa työstetään lehtienkin avulla kiihottaen kansaa pelolla olemattomista uhista.
Uhka on itse haettu - se on nuo piikittäjät, jonne joku on hurahtanut mennä ottamaan koeluonteinen testipiikki - tappoi eläimet - nyt on ihmisten koettemus !
Eikä vastuuta tekijällä - vaan ottajalla - hän nuolkoon haavansa.
Tuolta voit katsoa, mitä ovat ottaneet sisäänsä.
https://rumble.com/vkgdq7-deadly-shots-former-pfizer-employee-confirms-poison-in-covid-vaccine.html
Niin pilasi hekin.
Irlantilaisilla jo 28pv aikana kirjattuja kuolemia 5522 !
Mitä on piilossa mitä ei ole tilastoissa, entä vammautuneita - onko heissä piikin ottaneissa enää terveitä lainkaan - kuka käski ottaa kun on vapaaehtoista - no ei ole kaikille vanhuksille eikä lapsille ollut.
Suomessakin sairaat vastuuttomat vanhemmat ovat antaneet piikittää lapsiaan.
Joutaisivat linnatuomiolla hävyttömät lastenraiskaajat.
Eikös noista hullujen levittämistä maksetuista rokote huuhaasta jo tarpeeksi uutiositu. Kaikki ottaa rokotteen, lopulta nuokin salaliitoteorioiden maailmassa elävät ressukat.
rokotteella on kymmenkertainen suoja vasta kymmenen jälkeen, nuo kaikki kymmenen voidaan piikittää lähitulevaisuudessa tiheämmällä, noin viikossa, niin sitten on suoja noin kolmeksi kuukaudeksi, myös olut-tupaoikeus ja karaoke raikaa, huumoria.......?
terveisin.muistatko vielä miten olimme niin pieniä, että maton reunalla jalkoja heilutelthihin.........
https://www.youtube.com/watch?v=Pfti0duFJf0
Juuutuuupi on roskatuupi näissä eikä kannata juuri katsell jos hakee rehellistä tasapuolista tietoa. Sieltä on poistettu lähes miljoona valistavaa tietoa injektioista, on lääkärien, on tutkijoitten, se ei sitä katso ja fuckcheckerit on maksettu Johnson@Johnsonin lääketehtaan rahoilla tulemaan haussa ensimmäisiksi jos haette tietoa ja heidän selityksensä voi jättää aina väliin, ne alkavat aina sanoilla...ei ole totta.
Mitä enemmän sotkemme perimää näillä supermyrkkypiikeillä sen helpommin uuden koronan on mahdollista kehittyä tappavammaksi.
Mitään ei opittu antibiooteista.
Eikä vain koronan tämä voi luoda uuden väylän toiselle super virukselle.
Massamonistaja il- linkein täälläkin
Miljoonia dollareitahan on luvattu niille, jotka pystyvät todistamaan, että injektioista olisi ollut jotain apua ihmiskunnalle.
Kukaan ei ole ilmoittautunut! :-)
Näin se vaan on, vastuutta toimitaan ja uhreja tulee ja varmasti jo jokainen suomalainenkin tietää jonkun tutun, joka on kuollut/vammautunut/sairastunut näistä piikeistä.
Miksi olette välinpitämättömiä niin monet.
Joku idiootti vielä jopa tyrkyttää vielä näitä ja suosittelee - aikaa omituista miten media voi tehopestä ihmisten aivot. Herätkää elämään!
EI sen rokotteen vaikutus näy vuodessa vakavat ongelmat sotketusta immuunivasteesta ilmenevät vasta monien vuosien seurauksina.
Suomessa on rokotettuja enemmän kuin koskaan, ja ihan lähipäivinä rikotaan uusien tartuntojen päivittäinen ennätys. Joku ehti jo todeta, että yhden kerran rokotetuissa kytee uusien, entistä vaarallisempien virusvarianttien lähde. On vain ajan kysymys, milloin tulee niin äkäinen variantti ettei siihen mikään rokote tehoa.
https://www.aamulehti.fi/koronavirus/art-2000008154825.html
Ei ole tuo linkkikään kehuttava, että avattaisiin.
Nämä median linkit on propagandalla kyllästetty samoin on meidät jo ajat sitten kyllästetty lukemaan näitä - pysytään visusti erossa.
Sitten luetaan kun rupeavat kertomaan rokotteisiin sairastuneitten ja vammaisten kertomuksia ja antavat kuolinluvut päivittäin.
Apua....