Meitä hyljeksittään, ollaan ne, joiden ohi kommunistitkin katsoivat johonkin kauniimpaan. Ne katsoo meidän ohi sähköautoistaan, kun lapsemme kirmaavat kouluun dieselpotkulaudoilla, maailma on heidän, heilläkin tulevaisuus on parhaat palat menneisyydestä, meillä huonoimmat.
Lapsemme kirmaavat kouluun dieselpotkulaudoilla
Anonyymi
576
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kommunisteilla jopa yksityissuihkareita käytössään, ja itse sanovat halvaksi tuotakin matkaa kommari maihin.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000000387538.html
Avaamatta linkkiä voi sen kuvitella olevan Tarja Halosen kymmenien vuosien takaiseen matkakustannukseen liittyvän. Niin niin monta kertaa se on ainakin julkaistu ja aina väärään aiheeseen liittyen.
Kyllähä mualimaa iäntä mahatuu. Ja naurua
Jokaiselle nuorelle on parempi mennä kouluun polkupyörällä ja vielä mieluummin kävellen kaveriensa kanssa, kuin dieselpotkulaudalla.
Dieselpotkulauta on oikotie rollaattoriin.