Persut toimii unionin venäjämielisessä ryhmässä ja siinä ryhmässä Kremlin etu on etusijalla. Miksi persut on epäisänmaallinen puolue?
Persut venäjämielisin puolue
Anonyymi
13<50
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
"Miksi persut on epäisänmaallinen puolue?"
Mistä viherpunikki on tuon päätelmän saanut päähänsä, kun itse en ole vielä huomannut tuohon viittaavaa ollenkaan ?
Tietääkseni viherpunikit ovat kieltämässä kansalaisilta kaiken isänmaallisuuteen ja idettiteettiimme kuuluvat ilmaisemiset koska ne kohdistuvat kiihottavasti kansanryhmää vastaan. Viherpunikeille tuo kansanryhmä on tänne tunkeutuneet terroristit ja rikolliset.
Toveri Moktar on aina ollut puolustamassa maatamme eikä hyväksy viherpunikkien suunnitelmia isänmaallisuuden romuttamisesta.
Persut toimii venäjämielisessä unionin ryhmässä.
Ihmeellistä, tuokin mielipuoli selvinnyt kesän ryyppyputkeestaan hengissä - valitettavasti.
Persut taitaa noudattaa Kremlin käskyjä. Onpa isänmaallista...
Kaikki persut eivät ole putinin asialla, mutta monet ovat; neuvostokiimaisimpia ovat: eerola, packalen, persusaari, sahuriukkeli, immonen ja ennen muuta tavio. Viimeksi mainittu on kehdannut jopa ehdottaa kaikkien pakotteiden poistoa ja vapaata kulkuoikeutta itärajalla .... häkellyttävää, että moinen tyyppi voi olla edes kansanedustaja. Toivottavasti hommafoorumilla on sen verran järkeä, että valitsevat jonkun muun puheenjohtajakseen.
mistä sinun kiimasi persuja kohtaan muodostui osaatko kertoa?
1002 : s sama aloitus, vetääkö sutia?
Äänestin Soinin persuja, mutta nykyiset persut ja heidän Venäjä ensin politiikkansa sai minut hyppäämään Kokoomuksen kelkkaan.
Etkä oo hypänny mihihkään, komu mikä komu.
Stasin ja KGB:n vasikat toimivat Suomessa korkeissa poliittisissa tehtävissä ja mediavaikuttajina
https://youtu.be/0Mfo3ERzMN8
Keisari Irwiö - Perussuomalainen
taidat tykätä maatuskoista 🤣🤣🤣
Kokoomukselle menee ääni täältäkin ja syynä siihen on persujen venäjämielisyys.