Ateistit HOI!

No niin tämälinkki on ateisteille ihan omaksi huviksi. Tämä sivu on erään ex.ateistin sivut, ja hän kertoo miten on itse löytänyt uskon jne.

http://www.vaino.fi/index.php
2213
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tuossakin jutussa totuudesta olisi tehty Totuus :D

Äänestä

..tehdä sivuihin "tieteellinen leima", mutta pieleen menee!
Suurin osa päätelmistä on tehty tarkoitushakuisesti tiettyyn päämäärään ja "todistukseen" pääsemiseksi. Kun päämääränä on, että jumala on VARMASTI olemassa, niin "tutkimuksen" objektiivisuus katoaa saman tien.

Lainauksia artikkeleista:
>>Jos ateisti vastaa kysymykseen "Onko kristinuskon Jumala olemassa?" kieltävästi, hän edustaa automaattisesti ateismia, joka on uskoa.>Loogisesti ja empiirisesti tarkasteltuna ateismi on sen seikan totena pitämistä, ettei Jumalaa ole olemassa, ja elämistä tämän vakaumuksen mukaisesti. Ateismi on siis raamatullisen määritelmän täyttävää uskoa mitä puhtaimmassa mielessä -- mutta huomattavasti huonommin perusteltua.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Girl91 kirjoitti:

No niin tämälinkki on ateisteille ihan omaksi huviksi. Tämä sivu on erään ex.ateistin sivut, ja hän kertoo miten on itse löytänyt uskon jne.

http://www.vaino.fi/index.php

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu