Ei tämä mikään nato palsta ole

Tämä voisi olla ihan rehellisesti: vihaa venäjää - palsta. Mitä pahaa teille on Venäjän toimesta aiheutunut? Milloin te tulette niistä 80 vuotta vanhoista poteroistanne oikeiden ihmisten joukkoon?
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Venäjän läpimätä hallinto on kaiken kritiikin ihan itse ansainnut.
Kansalaisilla ei ole mitään tekemistä sananvapauden, ihmisoikeuksien, ja valloituspolitiikan kanssa.

Äänestä
  • Niin. Avaahan nyt sitten oikein perusteellisesti, kuinka tuo vastaa kysymykseeni? Siis mitä pahaa teille on Venäjän toimesta aiheutunut?

    Äänestä

Miten räikeästi Venäjällä rikotaan ihmisoikeuksia, on kaikkien yhteinen huoli.
Käsittääkseni Venäjä on allekirjoittanut kansainvälisiä ihmisoikeussopimuksia, ja miten maan perustuslaki on sopusoinnussa uskovien vangitsemisissa, ja sananvapauden rajoitustoimissa.
Venäjältä on yhä enemmän tullut turvapaikanhakijoita, suomeenkin, ja toimittajia on joutunut pakenemaan moniin maihin.

Äänestä
  • Näin puhuu tynnyrissä kasvanut ja aivopesty trolli.
    Venäjä on tällä hetkellä vapaampi maa kuin Suomi, olemme jo nyt entistä NL:ttoa vastaavassa järjestyksessä.
    Kaikki instanssit ovat laittomuuden tilassa ja valta on luovutettu globalisteille.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Näin puhuu tynnyrissä kasvanut ja aivopesty trolli.
    Venäjä on tällä hetkellä vapaampi maa kuin Suomi, olemme jo nyt entistä NL:ttoa vastaavassa järjestyksessä.
    Kaikki instanssit ovat laittomuuden tilassa ja valta on luovutettu globalisteille.

    Tuo on vain yhden harhaisen kuvitelma.
    Kukaan muu suomessa ei jaa noin idioottisia mielipiteitä.
    Pitäisikö tutkia pää, vai auttaisiko jos edes hieman sivistäisi itseä.

    Äänestä

  • Siis kysymys kuului, että mitä pahaa teille on Venäjän toimesta aiheutunut kun noin syvää venäjäkaunaa pitää lietsoa.

    Äänestä

"Tämä voisi olla ihan rehellisesti: vihaa venäjää - palsta. Mitä pahaa teille on Venäjän toimesta aiheutunut? Milloin te tulette niistä 80 vuotta vanhoista poteroistanne oikeiden ihmisten joukkoon?"

Ei Venäjän tarvitse minulle henk. koht. tehdä mitään.
Riittää kun se polkee muiden oikeuksia lähinnä oman kansansa. Sekä jatkuvasti uhkailee muita ja ainoana euroopan valtiona sotii ja valloittaa. KRIM!

Ja vihaan rikollista valtion johtoa ja johtajaa joka rakentelee köyhän kansan varoilla itselleen jääkiekkokaukaloita kesämökilleen.

Venäläisten johdon nepotismin hyväksyn ainoastaan jos naivat keskenään.
Heheheee

Äänestä

Kommentointi on suljettu.

Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tämä voisi olla ihan rehellisesti: vihaa venäjää - palsta. Mitä pahaa teille on Venäjän toimesta aiheutunut? Milloin te tulette niistä 80 vuotta vanhoista poteroistanne oikeiden ihmisten joukkoon?

Keskustelu on suljettu, eikä siihen voi enää kirjoittaa.

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu