Tarkoitus olisi ystävän 50-vuotiskekkereiden kunniaksi järjestää jonkunlainen ilotulitus. Raketit ammutaan järvelle päin, jottei syty maastopaloja.
Vaan mistäpä raketteja tällä hetkellä saisi?
Vaan mistäpä raketteja tällä hetkellä saisi?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Jos ei löydy, niin ei hätää. Ilotulitteita on helppo tehdä itsekin. Ruutia saa ostettua aseita ja niiden ammuksia myyvistä liikkeistä.
Eikä niitä maastopaloja synny kun ilmassahan ne räjähtävät ja sitten sammiuvat.
Eikö dynypötköjä myydä jossain alan kaupoissa? Sellaisen sidot tikunnokkaan, kaveri sytyttää ja sitten jousipyssyllä ammut taivaalle.
Köyhän miehen ilotulite ja jysähtää kuule niin maan perkeleesti.
Pohjanmaalla myytäneen niitä kaupoissa kun on venetsialaiset elokuun lopussa.
Tätä hetkeä en tiedä.
On monia yrityksiä jotka järjestävät tällaisia tapahtumia, ja näillä firmoilla on myös luvat 'miestä väkevämpään', eli jos haluat ihan kunnolla tulittaa iloa taivaalle, niin suosittelen että hommaat firman hoitamaan asian, niin saat takuulla näyttävän ja ikimuistoisen spektaakkelin...
Ei taida vaan olla aivan ilmaisia palveluita.
Eikö iloa löydy muuten kuin ilmoittamalla siitä koko kylälle?
Olis aika älykästä varautua tällaisiin, tuleviin juhliin silloin kun niitä tulitteita on myynnissä, eli uudenvuoden aikaan! Itsellä esim. on tähtisadetikkuja varastossa monen vuoden tarpeiks, sillä joulun aikaan niitä ei sit välttämättä löydäkään!
Muutoinkin asiansa olis hyvä oppia suunnittelemaan ennalta, esim. hankkimalla pöytätuuletin ENNEN kuin helteet alkaa ja ne viedään käsistä.
Ostamalla ruokaa varastoon, ainakin pakastimeen, ennen kuin tulee esim. ulkonaliikkumiskielto koronan vuoksi.
Idiooteille ei kuulu erillisoikeudet.
Joo ja sitten kun tulee sähkökatko ja sun pakasteet sulaa me nauretaan paskaisesti.
no kun tarpeeksi hinkkaat moloasi ja katselet pornovideoita,niin takaan että 30s.löysästä löysään.kaiken huippu ettei luonto kärsi siitä suihkusta joka on muutaman ähkinän mittainen.