Norjan rantapallo naiset saivat sakot?

Anonyymi

Haluaisin tietää, että mihin valittaa tästä asiasta. Kun naisia käytetään urheilun varjolla hyväksi, että miten saa pukeutua? Että naiset bikineihin ja ihan säännöt siitä, miten housut saavat olla jotain senttiä siitä ja tästä?! Aika hävytöntä toimintaa. Ja miehet saavat pukeutua shortseihin ja hihattomaan paitaan, mutta samat säännöt eivät koske naisia. Tämä nyt koski rantapallo joukkuetta ja norjalaisia, että ihan saivat sakot, kun pukeutuvat toisin?! Haluan sanoa liitolle, että hävetkää, että hyi hitto? Ja urheilu mukamas urheiluna? Eihän se pidä paikkaansa. Jokin liitto mukamas sanoo, että naisilla kuuma, että viihtyvät asuissaan? Kun totuus on se, että naiset ovat tapelleet monta vuotta näitä sääntöjä vastaan!!! Ja aika röyhkeää, että naiset maksavat sakot, kyllä ne sakot ja lisäksi kuuluu liitolle, ei naisille. Hävettää tämä koko liitto naisten pukeutumisesta!!!!

3

73

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hahha, kuka pakottaa juoksijat, korkeushyppääjät jne pukeutumaan erittäin paljastavasti, itse ne femakot halua paljastella, kunhan vaan täytyy valittaa joka asiasta ettei valmiiksi hankitut asut kelpaa.

      Pukeutukaa vaikka säkkeihin, kaikki kiittää kun lopetatte tuon paljastelun joka paikassa!

    • Anonyymi

      Naisille burkha peliasuksi niin muslimimaitten naisetkin voivat osallistua.

      • Anonyymi

        Se olisi oikein, paljasperseiset horot kuuluu strippibaariin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2175
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      341
      1403
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      94
      1375
    4. 168
      1281
    5. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      68
      1061
    6. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      968
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      929
    8. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      920
    9. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      27
      862
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      46
      839
    Aihe