RKP käy rotusotaa kansaamme vastaan? Rasismin ja alistamisen historia...

Anonyymi

Rasistinen ja alistava harvainvalta toimii Suomessa suomikansaa vastaan? J aon aina toiminut? Suomi kansa pääsi hyvinvointiin Kekkosen aikana ja parhaiten 80-luvulla, jolloin maahan tuli halpaa lainarahaa ulkomailta, jota aina seuraa suurlama. Se oli tarkoituskin että saatiin 1994 suomen itsenäisyys lopetettua ja suomi EU-liittovaltioon. Samalla alkoi myös kansan köyhistöminen ja olojen huonontaminen?

Linkkejä asiasta?

13

219

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pakkoruotsi on poliittinen oppiaine. Vain RKP on vaatinut pakkoruotsia ja pakkosuomea.
      Pakkoruotsilla on aika vähän tekoa kielitaitona.
      Alunperinkään ei ollut tarkoituksena oppia ruotsia. RKP hoksasi 1960-luvulla, että jos aikoi asua Suomessa, pääsy parhaiten palkattuihin hallinnon ja yrityssektorin hommiin edellytti suomen osaamista.
      Peruskoulun pakkoruotsin tarkoituksena on haitata ja hidastaa suomenkielisiä, koska muuten suomenkieliset voisivat keskittyä tärkeimpiin kieliin, matematiikkaan, jne.

      • Anonyymi

      • Anonyymi

        Jokin vastareaktio olisi hyvä Vallata esim. Norja PakkoSuomella ? Kansa lakkaisi siten köyhtymästä . Ahvenanmaa tulee jättää ilman suomen vuosittaista sosiaalimiljardi apua ! Ei tuota kuin mätiä punasipuleita Ruotsiksi .


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jokin vastareaktio olisi hyvä Vallata esim. Norja PakkoSuomella ? Kansa lakkaisi siten köyhtymästä . Ahvenanmaa tulee jättää ilman suomen vuosittaista sosiaalimiljardi apua ! Ei tuota kuin mätiä punasipuleita Ruotsiksi .

        Etelä-pohjanmaan poliisilaitoksessa on nyttemmin poliittisena virkavaatimuksena virkamiesruotsi vaikka se ei sitä aiemmin ollut....


    • Anonyymi

      "On itsenäisyys Suomen isiemme sotimaa. Vaan tunteeton ja globaali on rahan kotimaa."

    • Anonyymi

      Ääni vas.-liitolle=ääni ärkkopeelle ja suomalaisvastaiselle rasismille

    • Anonyymi

      Henrikson haluaa pitää ruotsia yllä jotta ruotsista tulevien gangsterien kanssa löytyy yhteinen kieli...

    • Anonyymi

      Syytteen paikka

    • Anonyymi

      Kun ootte näitten ylimielisten hurrien töissä niin tehkääpä hitaasti ja paskaa siellä niin päästää näistä eroon joskus

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1137
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      857
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      793
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    6. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      541
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      538
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      489
    9. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      482
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      477
    Aihe