Pastorien täytyy pitäää (salaista?) tuntikirjanpitoa.
Kuinka monta tuntia keskimäärin pastorit ovat työpaikallaan Adventtikirkossa?
Avoimuus antaisi pastoreista rehellisen ja kunnollisen kuvan maksajille.
Parasta lopettaa kärmemäinen kiemurtelu ja tehdä parannus pastorin meinaan tai erota työstään.
Karttavat kirkkoa kuin ruttoa / pastorit
9
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Tuntikirjanpito on virallinen dokumentti ja sen väärentäminen on rikos.
Nämäkö mukamas Jumalan valittuja miehiä ja naisia? - Anonyymi
Pastori voisi tehdä välillä ihan oikeitakin töitä. Pestä kunnolla adventtikirkon seinät, penkit ja lattiat. Lopuksi desinfioida kaiken niin ettäbakteerit ja virukset kuolevat.
Jätetään vessat alempiarvoisten naisten hommiksi. - Anonyymi
Adventtikirkko kriisissä
Adventtikirkot tarpeettomia on tullut todistetuksi korona-aikana.
Pappien määrän voi vähentää 80% koska muutama nettipastori hoitaa homnan.
(JatkuvaPalaveri)-Organisaatio olisi hyvä yksinkertaistaa koska yksinkertainen hallinto tulee halvemnaksi ja tehokkaammaksi.
Adventtikirkon bisneksistä luopuminen.
Ei kirkon ydintehtävää.
Timo Flinkin apurien toimesta Imatran Adventtikirkko poltettiin maan tasalle.
Savuna ilmaan.- Anonyymi
Adventtikirkon seuravaksi johtajaksi joku Edustavan näköinen Iisebeli ja nyt on aika Helmisen Dynastian kymnenien vuosien valta kumota.
Aikansa kutakin. - Anonyymi
"Timo Flinkin apurien toimesta Imatran Adventtikirkko poltettiin maan tasalle.
Savuna ilmaan."
Tuo on täysin älyvapaa ja valheellinen väite. Imatralla mitään ole palanut. - Anonyymi
Korjaus
Kyse oli paskakunnossa olevasta Savonlinnan Adventtikirkosta eikä Imatran.
Timosetän viimeisenä keinona on hajottaa Adventtikirkkoja.
–" Ei ollut järkeä lähteä sitä korjaamaan, se oli niin rapistunut, toteaa Adventtikirkon johtokunnan ja hallituksen jäsen Timo Flink.
Flink työskentelee Mikkelin adventtiseurakunnan pastorina ja hoitaa samalla Savonlinnan seurakunnan paimenen tehtäviä.
Vuonna 1921 perustetussa Savonlinnan adventtiseurakunnassa on tällä hetkellä 35 jäsentä."
- Anonyymi
Hedelmistään vastuunkantajat tunnetaa
Jos paikkakunnan Adventtikirkon jäsenmäärä ei kasva kahteen vuoteen kirkko hävitettävä tai poltettava tai myytävä.
Saman pastorin on tehtävä pelihousuilleen- Anonyymi
Sitä me olemme teiltä adventisteilta niin monta kertaa kysyneetkin.
Miksi te advarit olette vihaa lietsovia kakaroita?
- Anonyymi
Adventispastorien kakarat käärmeissään ja silmittömän vihaisia kun totuus pastoreista ja adventismista paljastuu.
Oikeastaan Jumala haluaa totuuden tulevan julki.
Adventisti kakarat vihaavat Jumalaa ja sunnuntaita.
Pölvästit x 100 parantumaton tauti 💪
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse924706Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133882Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1983751Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.862163Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791308- 1301192
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1571162- 531065
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30924