Loukkasin vapaa-ajalla vasemman säären, tuli luuhun asti noin 10cn viilto/repeämä joka vaati pienen leikkauksen ja nyt parantuneen sääressä on yhä 10cm pitkä hyvin näkyvä arpi.
Miettisin, että saako tuost korvausta pysyvänä kosmeettisena haittana, kun omasta mielestä menee kategoriaan 2.
Mulla on henkilövakuutus Pohjolassa ja heidän kanssa jutellessa ei ollut puhettakaan tästä asiasta, mutta eivät tietenkään ole nähnyt arpea.
Milloin voisin udella asiasta kun tapaturma sattui kesäkuun alussa
Kosmeettinen rumilus
Anonyymi
1
116
Vastaukset
- Anonyymi
Jotkut vakuutuskaitokset taitaa omatoimisesti kysyä noit
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 437387
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543673Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu473546- 623298
- 512984
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/512882Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod342799Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302474IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1881847- 471541