Jälleen kerran kun koronatilastot kasvavat Keskipohjanmaa on kaikista vaalein kartalla. Niinkuin edelliselläkin koronanousukaudella. Eikä siellä ole ollut mitään hätää koko aikana, nyt vain kysymään heiltä neuvoa.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008170638.html
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008170638.html
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei turistikohteita, ei isoja tapahtumia, ei isoja kaupunkeja, harvaan asuttu, väki viihtyy kotona eikä matkaile.
No ei Kokkola mikään pikkukaupnki enään ole, vajaat 50.000 asukasta nykyään. Pietarsaari vajaat 20.000 asukasta ja muut paikat päälle.
""Ei turistikohteita, ei isoja tapahtumia, ei isoja kaupunkeja, harvaan asuttu, väki viihtyy kotona eikä matkaile.""
Joka kohdassa olet väärässä,mm. iso tapahtuma Venetsialaiset Kokkolassa kuun lopussa, huvilakauden päättäjäisjuhla joka on usein jopa televisioitu, ym, ym.
Turistikohde Suomen suurin huvipuisto Powerpark Alahärmässä.
Miten niin väki viihtyy kotona?
Miten niin ei matkaile?
Kokkola ei ole pieni kaupunki.
Power park Alahärmässä? Niin se ei ole kokkolaa , eikä edes kuulu Keski-Pohjanmaalle vaan Etelä-pohjanmaalle.
Aika tunnollisesti ihmiset käyttävät maskeja kaupoissa.
Voi olla yksi syy. Ja muutenkin aika tunnollista porukkaa on.