Hallitus ja korona palasivat lomalta yhtäaikaa!

Ei voi kun ihmetellä. Juuri sen ajan kun hallitus lomaili, lomaili koronakin! Kummallinen virus odottaa jotta hallitus pääsee taas esittämään tärkeää pelastajaa. Kummallinen virus myös kun joka kerta se on edellistä helpommin ja nopeammin tarttuva. No ne ekat versiot oli etanaakin hitaampia. Rokotukset ne varmaanki muutti tarttuvimmiksi! Ei olisi saanut kehittää rokotetta niin tilanne voisi olla jo ohitse!
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

On kyllä kummallinen virus. Olympialaisissakin se odottaa, että kisaaja tekee urheilusuorituksensa loppuun ja siksi aikaa saa poistaa myös huippyhyvin suojaavan maskin. Ehkä virus haluaa seurata urheilua ja siksi ei hyökkää kimppuun ja sallii olla ilman maskia sen aikaa. Entä painijat ja nyrkkeilijät jne lähikisaajat niin siinä ollaan naamakkain kovasti hengittäen, mutta kisan jälkeen äkkiä maski päälle ettei kilpakumppani tartuta.

Äänestä

Samaa miettiny

Äänestä

Hallitus on tyrinyt koko pandemian hoidon.

Äänestä

Totta

Äänestä

Käsikkäinhän niiden on mentävä. Korona on ainoa syy miksi vasurihallitus on enää jalkeilla. Jos koronaa ei olisi niin hallitus olisi joutunut talouselämää taitamattoman pääministerin johdolla kasvotusten talous- ja työllisyysasioiden kera ja siitähän ei tule mitään.

Äänestä

Rokotteet on vain rahastus ja vaarallinen

Äänestä

Hallitus pohtii,eikö ne tajua.

Äänestä
  • Hallitus voisi lopettaa nuo pohtimisensa ja alkaa toimimaan, kun on jo selvää näyttöä olemassa rajoitusten ja kieltojen vaikutuksesta viruksen leviämisen estämisessä. Miten vaikeaa voi olla todeta tosia asiat noilla akoilla ?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Hallitus voisi lopettaa nuo pohtimisensa ja alkaa toimimaan, kun on jo selvää näyttöä olemassa rajoitusten ja kieltojen vaikutuksesta viruksen leviämisen estämisessä. Miten vaikeaa voi olla todeta tosia asiat noilla akoilla ?

    Tässä ei hallituksen pohtimiset enää auta, peli on menetetty koska tyrittiin tämä koko kesä antamalla hölmöille vapauksia, tulos on tässä ja nyt.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Hallitus voisi lopettaa nuo pohtimisensa ja alkaa toimimaan, kun on jo selvää näyttöä olemassa rajoitusten ja kieltojen vaikutuksesta viruksen leviämisen estämisessä. Miten vaikeaa voi olla todeta tosia asiat noilla akoilla ?

    Oppositio ja Keskusta ovat kannattaneet henkeen ja vereen yhteiskunnan avaamista. Matkustamisen helpottamista, kokoontumisten sallimista ja ravintoloiden rajoittamatonta toimintaa.
    Hallitus ei voi toimia, kuten diktatuureissa.

    Äänestä

Tuhat kertaa tarttuvampi. Eli kun nyt oli 800 tartuntaa päivässä, niin jatkossa on vaatimattomat 800 000 tartuntaa päivässä.
Sitten tuleekin delta plus super -virusmuunnos ja tartuntoja onkin yhtäkkiä 8 miljoonaa päivässä. Jotkut siis saavat kaksi tartuntaa päivässä.
Sitten tulee delta plus super hyper -virusmuunnos ja tartuntoja on 80 miljoonaa päivässä. Näin se etenee, minä tiedän.

Äänestä

Ei hallitus vielä lomilta palaa. Muutamaksi tunniksi osa ministereistä vain keskeytti lomansa. Kahvittelun jälkeen palaavat lomanviettoon.

1Äänestä

Ens viikolla kuulemma hyväksytään Uusi koronastrategia, sen käyttöön otosta päätetään varmaan myöhemmin?

Äänestä

Nyt tiedämme, että hallitus levittää koronaa.

Äänestä

Lasten rokotus voidaan nähdä myös hyvänä asiana ihmiskunnan kannalta.
Jos lapsen vanehmmat ovat niin tyhmiä, että antavat rokottaa lapsensa, niin sehän vain estää vanhempien geenien leviämisen. Evoluution kannalta tälläiset vanhemmat ovat turhia syöjiä ja hidaste ihmiskunnan kehitykselle kohti parempaa.

Pikku hiljaa alkaa näkemään myös hyviä asioita näiden agendaa ajavien tahojen sairaassa toiminnassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ei voi kun ihmetellä. Juuri sen ajan kun hallitus lomaili, lomaili koronakin! Kummallinen virus odottaa jotta hallitus pääsee taas esittämään tärkeää pelastajaa. Kummallinen virus myös kun joka kerta se on edellistä helpommin ja nopeammin tarttuva. No ne ekat versiot oli etanaakin hitaampia. Rokotukset ne varmaanki muutti tarttuvimmiksi! Ei olisi saanut kehittää rokotetta niin tilanne voisi olla jo ohitse!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu