Ollaan menossa perheen kanssa ostamaan uusia ja hienoja vaatteita ja viettämään mukavaa päivää Seinäjoelle.
Onko muita lähdössä ideaparkkiin shoppaileen
Anonyymi
12<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Heh, heh.
Ei. Tampere.
Keskinen on yhteisöllisempi kokonaisuus. Viihdymme paremmin siellä. I-park on laatikkomainen ja tylsä.
Käy siellä paikallisessa nova parkissa hah hah ha🤣🧑🏿🦱
Olen kerran siellä ideaparkissa käynyt ja se riittää. Mene sinä vain sinne perheesi kanssa " viihtymään"
Lapualla on jo Halpahalli, siältä saa vaattehia, ei tartte mennä mualta hakemhan. Se mitä ei löyry Lapualta, sitä ei tartteta. Ja ne joista me ei tykätä, tapethan.
No naisilla on sitten häjy kohtalo
Tietysti mennään tänään Ideaparkkiin syömään ja
tapaamaan tuttuja.
Tänään Keskiselle lounaalle, Vesa tarjoaa. Tuttuja morjestetaan ja shoppaillaan . Kersat tivoliin.
Oli ihana päivä perheen kanssa ideaparkissa lapset ryskäs ruutsonipuistos ja ukon kans shoppailtiin ja lopuksi syötiin hyvin. Harmi kun halpahallissa ei ole grilliä
Käytiin keskisellä lounaspaikas. Ihan hirveää kuraa. Kaikki ruoka jotain ihme pakastimesta sulatettua mössöä, ja mautonta. Salaattina raastettua kaalia, ei juma. Ei ikinä enää tuonne lounaalle. Alavuden abc:ltäkin saa jopa parempaa, vaikkei häävi ole sekään.
Ideaparkissa on 20 ravintolaa.
Mahtavaa, kaikki viihtyvät.