Festivaali on kolmepäiväinen ja kestää joka päivä 01 yöllä asti. Täysin kohtuutonta, ja musiikki kuuluu sisään, vaikka kaikki ikkunat ovat kiinni.
Minne tästä voi valittaa?
Hirveää äänisaastetta tuo Järvenpää soi! Liian kovat desibelit! Minne voi valittaa?
Anonyymi
3
96
Vastaukset
- Anonyymi
Joutuvat varmaan huutamaan toisilleen kovaa, että kuulevat toisiaan
- Anonyymi
Olen hämmästynyt. Viime yönä desibelejä oli selvästi laskettu, koska möly ei kuulunut niin läpitunkevasti kuin edellisenä yönä. Enkä kuvittele, koska kaksi muuta ihmistä on sanonut samaa.
Varmasti sinne on tullut niin paljon vihaisia puheluja mölystä, että ovat vähän laskeneet desibelejä. Kyllähän tuosta kärsi puoli Järvenpäätä.
Ketjun aloittaja.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh422632Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423302335- 342059
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta471696- 241665
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251539- 431419
- 1001399
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391345- 361136