Kristinusko ei perustu adventismiin eikä adventistien tuntemuksiin eikä sapattiöyhötyksiin.
Adventismi on kavala eksytysliike.
Paavi pahin peto maailmassa ja pastorimme ovat.......?
Adventismi on kavala eksytysliike.
Paavi pahin peto maailmassa ja pastorimme ovat.......?
Vastaukset 9
Vanhimmat
Älä paljasta aloittaja aina tuota typeryyttäsi.
Kirkkohistoria antaa sinulle vastausken, sekä kertoo sunnuntain öyhötyksesi, jota ei voi kiertää, et oikealta, etkä vasemmalta.
Sunnuntaiöyhötys on erittäin vanhaa Luciferin öyhötystä ja antisemitismia, ei siitä tarvii adventisteja syyttää.
Vieläpä raamattu puhuu sinulle, että kun menet viimeiselle tuomiolle, kaikkien meidän kanssa, niin taivaan temppelissä on näkyvissä se, mikä meidät tuomitsee Sanassa.
Siellä on temppelin tiloissa avoinna ja näkyvissä Jumalan laki. Ja siitähän et pääse ohi. Siksi ei kannata antisemitismin sotaisaa ja veristä historiaa kumartaa oppina ja Luciferin saastavuoteessa makoillen haureuttasi harrastaa - se tuomitaan, sanoo Jumalan Sana.
Kun öyhöttelet, muista sinun omat sanasi nousee sinua itseäsi vastaan.
Adventistit ovat tunnettuja kristittyjen vihaajiä ja öyhöttäjiä.
Siivotkaa omat nurkkanne ja erottakaa harhaoppiset.
Pastoreille tuomiot ovat kovemmat.
"""" Sunnuntaiöyhötys on erittäin vanhaa Luciferin öyhötystä """
Tämä adventistinen mielikuva kertoo kaiken 7. päivän adventismista ja pastoreiden opetuksen uppoamisesta eli aivopesusta.
Valheesi ei meitä hetkauta.
Adventisti mielityössään kun saa demonisoida kristittyjä Lusiferin sunnuntaimerkillä.
Adventismi on saatansn kavala juoni.
Kyllä tästä kiitos kuuluu sevenday-pastoreille.
Adventismin uhri kirjoitti profeetan hengessä
## Vieläpä raamattu puhuu sinulle, että kun menet viimeiselle tuomiolle, ##
Puhuuko Raamattu papeista?
Adventismin uhrille tiedoksi mitä Raamattu puhuu.
"Minä teen teidän sukunne kelvottomaksi papin tehtävään. Minä paiskaan uhrieläintenne suolet sontineen teidän silmillenne, viskaan juhlienne jätteet kasvoillenne, ja teidät itsennekin heitetään tuohon samaan tunkioon."
Aloittajalle viiraa jo pahasti. Sama höpöhöpöviesti koko ajan. Noinko paha olo aloittajalla koko ajan on?
Emme keskustelu sellaisen kanssa, jolla viiraa.
Mikä on sevenday-adventismi? Eroaako se jotenkin oikeasta adventismista?