Tiesitkö miksi Impperialisti luikkii tiehensä Afganistanista muttei vedäkään..

Anonyymi

... miehitysjoukkojaan pois Saksasta !! No siksi tietenkin, että Afganistanissa maksettava palkkio impperialistille on kuula kalloon mutta Saksassa niille maksetaan rahaa, sinunkin EU:lle maksamia veroeuroja. Siksi.

7

88

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Haluaisin tietää summat eli paljonko eu maksaa amerikkalaisille saksan miehittämisestä. Ilmaiseksi eivät täälä oleskele. Kertokaa, valtamedia, paljonko joudumme niille maksamaan, tiedätte summat kyllä !

      Oma arvioni on miljardi-luokassa vuositasolla. Osuinko oikeaan

      • Anonyymi

        varmaan maksaa useita miljardeja e/ vuosi. Kuten suomessa maksaa pakolaisturistien täysylläpito kela-lomat, useita miljardeja e / vuosi.


    • Anonyymi

      Saksassa on kymmeniätuhansia jenkkisotilaita ja paljon isoja tukikohtia. Eivät he helpolla lähde.

      • Anonyymi

        Itseasiassa, meillä on oikeus tietää eu-liittovaltion jäsenmaana, mitä saksan miehitys meille maksaa. Aivan samoin meillä on oikeus tietää, miten uudet hävittäjät kustannetaan. Otetaanko kylmästi 15 mrd euroa velkaa, kansalta salassa.

        Nyt valtamedia, meille totuus kertomaan, vai aiotteko kieroilla edelleen, kuten teette tämän viruksenkin avulla taloudessa !


      • Anonyymi

        eu-kätyrit (kapitalistit) suojelevat impperialistia. kansojaan vastaan


    • Anonyymi

      menee kuin vietnamissa, bisnekset loppuu, lähdetään.....
      ja kannaattaa olla rikkaammissa maissa, niin saa fyffee.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      299
      4830
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      135
      3085
    3. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      54
      3012
    4. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      32
      1575
    5. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1252
    6. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1209
    7. Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa

      Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.
      Maailman menoa
      12
      1042
    8. Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?

      Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu
      Ikävä
      78
      1021
    9. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      1001
    10. Paskalaista valokuitulakiin

      Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais
      Maailman menoa
      52
      999
    Aihe