miten menetellä jos on.

Ensimmäistä kertaa nudistirannalla ja käy niin että seisokki yllättää, onko se kuin paheksuttavaa tai katsotaanko oudosti. Minulle käy vaimon nais ystävien kanssa sauna illoissa että iskee seisokki päälle, vaimoni ei ole moksiskaan jos minulla seisoo muiden naisten nähden. Joskus kysyvät vaimoltani että eikös tuo vehje ois käyttöä vaille, viimeksi oli myös velipoika paikalla naiset katselivat hänen kookasta kalua että saisiko sitä.

11

2372

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vau! Tuolla kyllä viihtysin minäkin, pääsiskö miten mukaan ja missä päin suomea.

      • Anonyymi

        Sinähän sen tiedät.


    • Anonyymi

      Sekasi mikä sekasi.

      • Anonyymi

        Ihmisen luontaisia haluja, joita heräävät kauniin vastakkaisen sukupuolen edustajan nähdessään. Onko siinä jotain vikaa ja pitäisikö sitä jotenkin hävetä?

        Tietenkin, jos sitä ei pidettäisi asiayhteydestä johtuen soveliaana, niin parempi olisi, jos pystyisi hillitsemään ja ainakin esim. Saksassa ja ehkä jossain toisissakin maissa on käsite missä nudistirannoilla olemiseen ei yhdistettäisi minkään sortin seksuaalisuutta, vaan että olisi täysin luonnollista hengailla niin ja että ihmisetkin katsoisi at sinua siellä kasvoihin vilkuilematta alapäähäsi päin, aivan kuin olisit täysin vaatteet päällä.

        Alhaalla mielenkiintoinen artikkeli ulkomaan nudisti leirintäalueelta minne suomalaiset vahingossa päätyivät
        'Annan ja Markun karavaanari­loma Kroatiassa alkoi kuin painajainen: ”Melkein itkin, kun tajusin, mihin olemme joutuneet”'
        https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008957092.html


    • Anonyymi

      En osaa nudistirannasta, niin sanoa, mutta tuosta seisokistasi muiden naisten nähden ja heidän kommentteihin liittyen innostuin kirjoittamaan seuraavaa:

      Kimppakivaa mikäs sen mukavampaa, jos vaikka ainakin päätyisitte kokeilemaan yhdessä vaikka parin oluen/siiderin jälkeen miltä tuntuisi, voisi meinaan olla kokemuksen arvoinen kokemus, siis jos ei mitään miehiä tms. suhteissa esteenä.

      Tai ainakin voisit luvan saatuaan runkata niiden nähden ja voisivat ehkä innostua kokeilemaan kädellään miltä iso kalusi ja sen hyväily tuntuisi heidän kädessään ja mahdollisesti suussaan.

      Ainakin itsellesi varmaan sopisi, jos vaimollesikaan ei olisi estettä ja kun muut naisetkin suhtautuivat lisäksi niin kiinostuneesti.

      • Anonyymi

        Vaimon kanssa tietysti ensin hyvä keskustella miten suhtautuisi mahdolliseen kimppakivaa, että olisitte samalla viivalla asian kanssa, eikä tapahtuisi mitään ketään loukkaavia yllätyksiä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vaimon kanssa tietysti ensin hyvä keskustella miten suhtautuisi mahdolliseen kimppakivaa, että olisitte samalla viivalla asian kanssa, eikä tapahtuisi mitään ketään loukkaavia yllätyksiä.

        Mene hoitoon idiootti. Ählyt nussii luhavaa vaimoasi.


    • Anonyymi

      Ai miten ihanaa jos vielä seisoisi muiden nähden. Lukemattomat runkkaukset ja hauskanpidot alkaa kuitenkin jo tehdä tehtävänsä.

      Siispä pitää tyytyä pelkkään katsojan rooliin:(

    • Anonyymi

      vaimo tykkää kun muutkin tykkää antaa luvan tehdä mitä haluaa ueesti vieraat huulet kullilla riittää ainakin hetkeksi kunnes kovenee uudestaan ja taas joku kiinni nyt pillua vaimo hiplaa ittelleen orkut kun katselee

    • Anonyymi

      Saksalaisilla nakurannoilla vaimon kanssa vierailleena sanoisin, että tuollainen "pelko", ensimmäisellä kerralla rannalle astuessamme, oli turha. Eroottista lataushan siellä on, ehkä hieman enemmän kuin suomalaisessa yhteissaunassa keskimäärin, auringon valossa paljastuu kaikki. Mutta yhtään erektiota en siellä nähnyt (tai korjaan: yhden olen nähnyt). Vaimolta kysyin, miltä tuntuu, ja hän vastasi "mukavalta".

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eutanasia?

      Kertokaas omia mielipiteitä eutanasiaan liittyen. Onko mielestäsi oikein vai väärin ja miksi?
      Arvot ja etiikka
      4
      12356
    2. Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?

      Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä
      Arvot ja etiikka
      4
      11143
    3. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      174
      5064
    4. Veli Sofia teki urosmehiläisen työn

      Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa
      Maailman menoa
      28
      3679
    5. Mitäs nyt sijoittajat?

      Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no
      Maailman menoa
      195
      3513
    6. Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."

      Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss
      Suomalaiset julkkikset
      44
      3037
    7. Unisex-vessat

      Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu
      Tunteet
      108
      2769
    8. Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman

      nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie
      Maailman menoa
      37
      2117
    9. Jäit kiinni siitä

      että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky
      Ikävä
      13
      2098
    10. Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin

      Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy
      50 plus
      19
      1925
    Aihe