Miksei kuutiopää Purra käy kampanjaansa Voguen kannessa?

Jokainen maailman tärkeä nainen tai tyttö esiintyy Voguen kannessa. Miksei persujen johtoon pyrkivä kuutiopää Purra käytä Vogueta vaalityössään?
17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Vaikuttaa valikoituvan vasemmiston edustajia siihen julkaisuun.

Äänestä
  • Happamia, sanoi kettu pihlajanmarjoista.

    Äänestä

Pakkoruotsittava ehdokas keskittyy ruotsinkielisiin julkaisuihin, kuten Åho ja Tack ska du ha.

Äänestä

Koska Vogueen ei mennä, sinne pyydetään. Eikä sinne pyydetä ketä tahansa.

Äänestä
  • Voihan sitä pyyntöä ehdottaa. Samalla tavallahan kunniamedaljongitkin haetaan. Joku tekee hakemuksen toisen puolesta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Voihan sitä pyyntöä ehdottaa. Samalla tavallahan kunniamedaljongitkin haetaan. Joku tekee hakemuksen toisen puolesta.

    Täytyy laittaa vinkki Vogueen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Täytyy laittaa vinkki Vogueen.

    No laitapa. Ihan varmasti ovat ihastuksesta soikeina saatuaan ehdotuksen Suomi24:n randompersulta.

    Äänestä

Kun Vogueen tulee sokea päätoimittaja, niin Purralla on mahdollisuus päästä lehden kanteen. Ei sitä ennen.

Äänestä
  • Tai sitten kun lehti siirtyy asialinjalle, niin Purra pääsee ääneen ja kuvakin julkaistaan ilman verkkosukkia

    Äänestä

Purra saattaisi olla työmies Putkosen tytär?

Äänestä
  • Raiskuun lopputulos?

    Äänestä

Vogue on wokeistien lehti. Ei Purran vanhemmat ole tietääkseni sateenkaarimummoja jotka panee vierashuoneen sängyn paskaksi.

Äänestä

Onko hänen isänsä kirvesmies, vai miksi pää näyttää niin kuin olisi kirveen hamarapuolella veistetty?

Äänestä

Voisi ehkä tehdä sellaisia hahmoja kuuio-pää ja pallomaha, tanskalaisten lego-palikoista.

Äänestä

Riikka Purra on niin fiksu, ettei alennu moiseen ala-arvoiseen itsensä häpäisyyn. Hän on kaunis ilman tyrkyttäytymistäkin.

Äänestä

Riikka Purran ei tarvitse mennä vöökin kanteen. Hänellä on älyä toimia ihan omillaan. Pm ja tää ilmastovampulatyttö ehkä tarvii enemmän ulkoista tukea.

Äänestä

Harvinaisen ruma ihminen. Jopa Jussukka on naiseksi kauniimpi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Jokainen maailman tärkeä nainen tai tyttö esiintyy Voguen kannessa. Miksei persujen johtoon pyrkivä kuutiopää Purra käytä Vogueta vaalityössään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu