Tää taitaa olla aikas lailla taputeltu juttu myös Sastamalan oman ja tunnetuimman levähdyspaikan osalta. Ei kai tutkija voi olla väärässä?
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008182967.html
Äijänkivi raottaa salojen verhoja ?
12
1560
Vastaukset
- Anonyymi
Muilla paikkakunnilla vedellään kumisilla, patterikäyttöisillä dildoilla.
Täällä Vammalan mettissä saa aitoa miehen tuubaa peräänsä, eikä mitään muovihärpäkkeitä. - Anonyymi
Joku vaatimaton Isonkyrön levähdyspaikka on saanut ilmaista mainosta valtakunnan lehdissä. Isoja juttuja pitkin viikkoa. Meillä olis sentääns tarjolla valtavasti isommat kivet, Sastamalan pittoreski Äijänkivi. Pitäiskö antaa vihje Iltasanoman toimitukseen, sen verran täpinöissä toimituksen väki tuntuu olevan.
- Anonyymi
Artsi on yhä kaapissa.
- Anonyymi
Aikoinaan tuli usein äijänkivellä poikettua runkkaamassa. Yleensä autossa vetelin, mutta toisinaan oli seuraa kiven taaksekin.
Oli silloin parempi paikka kun metsää ei oltu harvennettu. itseäni tosin ei haitannut vaikka joku katselikin..päinvastoin! kiihotti!
Näkihän siellä välillä heteroyhdyntöjäkin! Nykyisin runkkailen rajasalmen sillan maisemissa..- Anonyymi
...niin..ja aloitin täällä äijänkivi keskustelun aikoinaan. Se taisi olla palstan luetuin ja kommentoiduin ketju...taitaa se vieläkin täältä löytyä kun selaa viestejä taaksepäin?
t. nimim. ex vammalan runkkari
- Anonyymi
Onko äijänkivellä dildoja valmiina käyttöön? Voisin tänään poiketa kauppareissulla.
- Anonyymi
Tuosta tunnistaa aidon alan asiantuntijan. Edellisten urosten haisu ja jäljet on heillä toivottu ja välttämätön lisuke muovisissa päristimissä.
- Anonyymi
Tänään toukokuun toisena sunnuntaina on Äijienpäivä. Kaikki kaupungin tosiäijät lähtee nyt äijänkivelle keskenään juhlimaan ja liukkaille vetelemään.
- Anonyymi
luulin et on jotain kylä legendaa, mutta joku toimittaja tekin jutun tampereen paikasta aamulehteen.koskahan joku kuvaa lehteen jutun äijänkiveltä.
- Anonyymi
Ei ole, ikävä kyllä. Riistakameran voisi tuonne asentaa.
- Anonyymi
Kirvesmies täällä! Tulkaa kaikki Äijän kivelle, muistellaan menneitä ja yhdytään toistemme tarinoihin. Legendaarinen nyrkki Latekin saattaa tulla. Kirvesmies tulee itse varmasti, tänään kuin ennenkin. Onkohan ketään muita Äijänkiven koloon langenneita kuin minä. Harvoin näkyy, ainakin. Kulkekaa nauraen ja älkää ihmetelkä, kun Äijän kivellä vilahtaa ja ääntä kuuluu. Jytkynnytkyä kaikille ja muille terppaheipat!
- Anonyymi
Artsi opastaa kivellä..
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984822Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113850Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1192257Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575781980Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801366- 1371324
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1681296En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5461178- 531135