Miksi Länsimaat alkoi ottaa sotakarkureita vastaan

Ei noita aiemmin tullut kun oli Saddamit ja Gaddafit vallassa , on meinaan kallista puuhaa elättää kaikki halukkaat.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Muinoin yhteiskunnat olivat sillä tavoin järjestäytyneet ettei rajoja ylitetty tuosta vaan.
Yhtäkkiä jostain levisi ideologia, että kaikki vaan massana lähtee yli rajan. Mellakoihin yllyttäjiä oli ollut jo sitä ennen "arabikeväässä". On hyvin mahdollista, että kyseiset yllyttäjät keksivät tuonkin ideologian ettei rajoja enää ole.
Nykyäänhän kyseiset yllyttäjät kiertää eurooppaa järjestämässä mellakoita milloin minkäkin aisian "puolesta".
Joku miljardööri lienee palkannut lauman ammattiyllyttäjiä.

Äänestä

Suomessa tulee laukunkantajat avuksi

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ei noita aiemmin tullut kun oli Saddamit ja Gaddafit vallassa , on meinaan kallista puuhaa elättää kaikki halukkaat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu