Kun luulevat maailman ongelmien johtuvan neekereistä, vaikkei niitä ole kuin noin 20 prosenttia maapallon väestöstä. Nehän asuukin savimajoissa, eivätkä tuhlaa energiaa ja kerskakuluta muutenkaan.
Isompi ongelma on intialaiset ja kiinalaiset. Niitä on ihan vitusti maapallolla. Ja ne sitten polttaa koksia ja käyttävät muovipusseja.
Keskittyisitte oikeisiin ongelmiin.
Isompi ongelma on intialaiset ja kiinalaiset. Niitä on ihan vitusti maapallolla. Ja ne sitten polttaa koksia ja käyttävät muovipusseja.
Keskittyisitte oikeisiin ongelmiin.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Milloin persut on jotain tommosta väittäneet?
Onkohan sulla lääkitys kohdillaan?
usassa valkoinen väestö on vähenemässä. kohta on sielläkin muut kuin valkoiset enemmistönä. ja sitten alkaa samat gamit kuin etelä-afrikassa. valkoisia tapetaan ja aasialaisia sekä muita sellaisia. maassa on sekasorto ja ydinaseet laukaistaan. maapallo tuhoutuu.
Eli+82+%+yhteensä.
Aloittaja+on+liikkeellä+huumorimielellä😋
Jos+nyt+leikitään+mukana+niin+mustien+olo+Afrikassa+ei+ole+ongelma,+edes+persuille,+vaan+heidän+valtava+väestönkasvu+ja+pursuminen+tänne+Suomeen.+
Toinen+juttu+oli+USA:n+neek....+Mustista,+ei+kun+afroamerikkalaisista...+Oliko+tarpeeksi+korrekti+nimitys?+Näissä+on+perimässä+n.+27%+valkoisten+perimää.+Kuitenkin+kun+kaksi+mulattia+lisääntyy,+on+lopputulos+lähempänä++Afrikan+n...+keriä+kuin+vanhempansa.+Ainakin+ulkoisten+rotuominaisuuksien+osalta.+
Kiinan+ja+Intian+väkimäärä+on+tietysti+ongelma,+kuten+koko+Aasian,+Afrikan+ja+Etelä-Amerikan.
Taitaa olla sama suhdeluku, kuin persuja Suomessa.
Eräön uskonnon väkeä on toista miljardia. Se käyttää rasismia työkalunaan maailman valloittamisessa. Eikä he ole kaikki tummaihoisia.
Rasismi-sana on niin voimakas työkalu että sillä portit aukenee missä vain, ja tahto saadaan läpi. Sen kun lausuu, niin jo valkoisen länsimaisen ihmisen polvet tutisee.
Varmaan aloittaja tiedän kuinka suuri voima sillä sanalla on.
Miksi vihervassut haluaa heidät sitten länteen kuluttamaan jolloin heidän hiilijalanjälki monikymmenkertaistuu?
Vihervassut eivät todellakaan pane pahakseen vaikka kaikki kehitysmaista pyrkivät Suomeen. Se olisi heidän taivas.
Kokkareilla hieman erilaiset intressit tuoda kehitysmaista väkeä.
Korjaan, pyrkisivät.
Ei värillä väliä, ihan muut ovat asiat, mitkä vaikuttavat. Afrikkalaiset olisivat saaneet paljon enemmän hyödyllistä aikaan, jos rikkaat maat eivät olisi passivoittaneet heitä ja jarruttaneet köyhien maiden luonnollista kehitystä.
Noissa maissa ei luonnollista kehitystä ole kuin nussiminen ja tappaminen.
Rikkaat maat ovat passivoittaneet heidät hyysämisellä alkukantaisiksi, eivät ole luonnollisella tavalla saaneet ottaa omia voimavaroja ja vahvuuksia käyttöön ja kehittää maidensa hyvinvointia. Kehitysapu ei ole ollut oikeanlaista apua, se näkyy tuloksissa.
Politiikka on mitä sattuu. Yhdet ja samat epätaitavat hallitsijat päättävvät maiden asioista aina, vaalivilpillä valitaan aina samat taitamattomat päättäjät. Niin kertoi eräs Suomeen Afrikasta muuttanut työssäkäyvä nainen. Mahdollisuuksia on noilla mailla, on luonnonrikkauksia ja muuta, mutta eivät osaa käyttää niitä, kun kehitys on jarrannut alkukantaiselle tasolle ja perustarpeiden tyydyttämiseen kuten runsaaseen lisääntymiseen. Tuloerot ovat köyhissä maissa myös suuret. Itsekkyys ja ahneus ihmisen alkeelliset ominaisuudet siellä jylläävät.
Kun on sivistystä, on myös kehitystä. Koulutuksen myötä tulee sivistystä ja kehitystä.
Te tavikset ette ymmärrä, koska teillä ei ole yhtä vaikuttavaa tieteellistä uraa kuin Halla-aholla ja Purralla.
Myytti Halla-ahosta tiedemiehenä elää sitkeässä.
Jotkut luultavasti kuvittelee Purrallakin olevan tiedeura taustalla.
Tieteellisten julkaisujen luettelo kuitenkin kertoo karua kertomaa.
Suurin ongelma on tälläå hetkellä Ohisalo, joka kanavoi miehensä busineksiin verovaroja ihan järkyttävät määrät. Ihme kun lobbasi tuulivoimaa A-studiossa niin hanakasti. Onneksi tämä oli Ohisalon loppu. Kiitos ja kunnia niille tahoille, jotka tämänkin paljastivat ja kaivoivat yritysjärjestelyista ja valtion tuista taas veronmaksajien tiedoksi.
Eduskunta päättää budjetista. Siellä on persut "kanavoimassa" veronmaksajien rahoja samalla tavalla kuin muutkin talossa olijat.
Meille on palkattu viime vuosina käytännössä vain mustia, koska ovat ahkeria ja eivät pelkää raskaitakaan töitä. Varsinkin suomalaisista nuorista miehistä ei ole enää minkään töiden tekijöiksi. Maahanmuutolle on kyllä selkeä tarve.
Katsos aloittaja, Persut nimenomaan keskittyvät todellisiin ongelmiin kuten haittamaahanmuuttoon joka vetää valtion rahaa kolme viiva neljä miljardia euroa vuodessa. Liittovaltiokurimuksen estäminen on myös äärimmäisen suuri asia ja todellinen ongelma. Sitä persut vastustaa, muut eivät. Tuo liittovaltiokurimukseen meno, se lopettaa Suomi-nimisen kansallisvaltiomme olemasta. Se on verrannollinen sotiin neukkua vastaan.
Milloinkaan sotien jälkeen ei Suomi ole ollut näin uhattuna kuin se nyt on. Sitä uhkaa siis liittovaltiokurimus ja yksi uskonto.
Ruotsi on sille uskonnolle menetetty jo. Paatero sanoo että siinä maassa on kolmisen miljoonaa erään uskonnon edustajaa vuonna 2050. Nyt heitä on noin miljoona. Miettikää mikä valtava vauhti on sen porukan lisääntymisellä. Kolmekymmentä vuotta ja kaksi miljoonaa.
Asiaa! kukaan ei valitettavasti kyllä keskity näihin intialaisiin eikä kiinalaisiin, joiden maissa ei edes tehdä mitään ilmastonmuutoksen pysäyttämiseksi vaan me rikkaat länsimaalaiset joudumme hoitamaan aikalailla kaiken taakan maksamalla kaikenlaisia ympäristöhaittaveroja kun taas Intiassa ja Kiinassa asukkaiden ei tarvitse huolehtia kierätyksestä tai muista ympäristööön liittyvistä asioista. Sitä paitsi Intiassa kakataan ihan avoimesti kaduille eikä siellä välitetä hygieniasta ollenkaan, juuri siksi en koskettelisi tai kättelisi heitä. Kiinassa taas syövät kaikkea mikä liikkuu eivätkä välitä eläinten kärsimyksestä ollenkaan, ovat valmiita jopa heittämään esim. kilpikonnia kiehuvaan veteen vain syödäkseen niitä. Syövät myös rottia, hyönteisiä ja tietenkin niitä koiria. Kaikkea siis mikä liikkuu! itse olen käynyt Afrikassa (Gambiassa) ja se ei ollut mitään näihin maihin verrattuna. Eihän se nyt mikään kehittynyt maa ollut, mutta mulle riitti että ihmiset ovat ystävällisiä ja omaavat jonkinlaiset ruokastandardit. Siellä Gambiassa oli myös siivouspäivä torstaisin, jolloin kaikki siivosivat katuja jne. Tällaista ei oo todellakaan Intiassa, sen voin sanoa. Pesivät käsiäänsä myös säännöllisesti mikä on paljon parempi siihen mitä olen kuullut Intiasta, jossa pyyhkivät perseensä vasemmalla kädellään eivätkä pyyhi ollenkaan. Ällöttävää! ruokaki oli ihan mukiinmenevää, eivät sentään syöttäneet minulle mitään rottia. Afrikkalaiset ovat paljon mukavampia ja ystävällisempiä kuiin intialaiset ja kiinalaiset, tulen ennemmin heidän kanssaan toimeen kuin intialaisten ja kiinalaisten. On tietenkin totta, että Suomessa on paljon toimeettomia mustia, mutta oon kyllä nähnyt intialaisiakin jotka elävät tukien varassa, joten pitäisi luopua tästä käsitteestä että vain afrikkalaistaustaiset elävät tukien varassa. Tietenkin on se fakta myös, että intialaisia ei ole yhtä paljoa kuin mustia täällä Suomessa ja on varmaan todennäköistä että he ovat korkeammin koulutettuja, tosin tunnen yhden tummaihoisen joka oli töissä Nokialla ohjelmoijana. Uskon että syy miksi persut eivät keskity näihin intialaisiin ja kiinalaisiin on se, että heitä ei tietenkään tule samoissa määrin kuin tummaihoisia tänne Suomeen ja enk usko että heitä kiinostaisi intialaiste ja kiinalaisten ongelmat, ovat niin keskittyneitä tähän Suomi ensin-periaatteeseen.
Savimajoja ei ole täällä, joten somalia, afganistan sopivat asuinpaikat.
Vihervasemmisto on se todellinen ongelma suomessa saa edes hoitoa enää heidän takiaan eutanasiaa tarjotaan