Lääketiieteestä on tulossa ilmastotieteen kaltainen poliittinen konsensustiede. Vain poliitikkojen agendan mukaiset tutkimustulokset hyväksytään. Kaikki muu on rokotevastaisuutta, valetiedettä, puoskarointia jne eikä vastakkaisille tutkimustuloksille ja kommenteille anneta palstatilaa tai ruutuaikaa.
Asianlaita paljastuu esim. Hesarin uutisten kommenteissa, jotka nykyään ovat yksipuolista roskaa, kun vastakkaisia mielipiteitä ei julkaista. Mitään keskustelua ei edes synny.
Asianlaita paljastuu esim. Hesarin uutisten kommenteissa, jotka nykyään ovat yksipuolista roskaa, kun vastakkaisia mielipiteitä ei julkaista. Mitään keskustelua ei edes synny.
Vastaukset 9
Vanhimmat
suomessakin eu-porvarien aikana kova rääkyminen että yliopistot tehtävä yritysmaailman osaksi.....
toki yhteistyö hienoa-
mutta miten estää korruptio- kouluttakoon yritykset sitten tise korruptio-tiedemiehensä, jos kerran ovat hyödytkin kuorimassa päältä?
lääketiede ollut korruptunein jo kauan erityisesti psykiatria ei ole muuta kuin korruptiota ja valetiede.
huom. lääkebisnes hallinnut medioita jo ainakin 40 vuotta- suuri illuminaatti-eliitti johtaa koko maailmaa ja lääketiede ja lääketeollisuus on tärkeä osa niiden valtaa ihan kuten oli natsi-saksassa ja kommunisti-neuvostoliitonkin aikana jo:
leo meller: "...bio-kemialla voidaan luoda ihmisrobottija, jotka tekee väkivallan tekoja..."
300 salaista juonittelevaa mammonaruhtinasta:
https://www.youtube.com/watch?v=JAjbC9XSYzQ&ab_channel=OlliHakala
jim jones ei kuollut jonestownin massamurhassa?- pitäisikö lääketeollisuus ja THL-pomot rokotuttaa niillä samoilla mömmöillä kui n kansa, niin etteivät voi tise vaikuttaa siihen mistä piikki tulee, vaan sama kama kin kansalle?
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1986669838296559&id=100008606854730
Kertoihan Sanna Marinkin sikainfluessarokotuksen olleen vain kapitalistisia lääketehtaita hyödyttävän.
STM:n kansliapäälikkö Kirsi Varhila piti puolestaan maskeja pelkästään kapitalistisia maskitehtaita hyödyttävänä.
Marin puhuu yleensä asiaa.
... eikä "kaiken maailman spektaakkeleita".
KONSENSUS= yksimielisyys, yhteisymmärrys.
politiikassa se on jostain sopimsta- suoessakin oli konsensus-politiika 80-lvulla eli reilu meininki- ajateltiin koko kansan etua.
yksimelisyys aloitusessa tarkoitaa samaa mutta kielteisessä merkityksessä- nytkn on konsensus- mutta kansaa vastaan.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17083422/paivan-psyko-ammattilainen-mediassa--nyt-ajetaan-uus-neuvostoliittoa-eu-liittovaltioon
psyko-ammattialiset puhuu AINA paskaa?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17083422/paivan-psyko-ammattilainen-mediassa--nyt-ajetaan-uus-neuvostoliittoa-eu-liittovaltioon
90%+ilmastoprofessoreista+jotka+saavat+rahansa+ilmaston+tutkimisesta+ovat+sitä+mieltä+että+ilmastonmuutoksen+torjumiseen+tarvitaan+triljoonia.+Asiantuntijoiden+vastustaminen+on+salaliittoteoriaa.
Tuossa yläpuolella oli Sanna Marin kommentteja lainattu koskien sikainfluenssa rokotuksia. Noista ajoista on varmasti ääni kellossa vähän muuttunut. Mikä on ollut Davosin kokousten osuus kun rokote natsi passikin menee nyt täytäntöön. Noissa salaseuroissa ei kansan kannalta ole hyviä päätöksiä tehty koskaan
1 viestiä