entä kun antaa kaiken olla miten on

Anonyymi

ero, puute ym.
elää vain mitä on

3

85

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä omaan hyvinvointiin ja elämään kannattaa panostaa.Kaikenlaista tulee vastaan niin hyvää kuin pahaa mutta moneen asiaan voi itse vaikuttaa ja pyrkiä tekemään elämästä sen arvoista ja itselleen mielekästä.Apua on saatavilla jos sitä tarvitsee.Ihan vaan sieltä kotoa käsin sähköpostilla tai puhelulla voi aloittaa jos ei voimat vielä riitä muuhun.Et ole yksin ongelmien kanssa vaikka välillä siltä tuntuukin.
      Kaunista syksyä sinne,ulkoile ,käy kahvilla ,ruoki oravia...pienin askelin eteenpäin ja ylös.

    • Yhden loppu on toisen alk joten, joskus tabula rasan voi nähdä hyvänäkin asiana. Pääset uudelleen luomaan nahkaasi. Uusi seikkailu odottaa.

      • Anonyymi

        lyhyet tuumaustauot ovat hyväksi. Toisaalta laakereilla lepääminenkään ei ole hyväksi. On parempi käyttää sitä veneen ruoria itsenäisesti ja omin päätöksin kuin antaa vain asioiden tapahtua omalla painollansa. 20 prossaa uutta ja 80 prossaa vanhaa. Pysyy tutussa ja jo opitussa mutta ei kangistu kaavoihinsa ja etsii aina jotain uutta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      396
      2072
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      12
      1909
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      247
      1394
    4. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      81
      1041
    5. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      56
      965
    6. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      402
      928
    7. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      39
      808
    8. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      56
      769
    9. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      73
      745
    10. Hyvää yötä mies

      Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo
      Tunteet
      70
      724
    Aihe