https://www.hs.fi/junkkari/art-2000008193750.html
hahhahahhahah
Sanna Marinilta kesti kuusi tuntia onnitella Riikka Purraa
23
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi jotain kuolevan marginaalipuolueen puheenjohtajaa pitäisi onnitella?
- Anonyymi
Miksi pienenevän puolueen johtaja onnittelisi kannatuksen pudotuksen aiheuttajaa?
Sipilät tulee maahanmuutolla SDP! - Anonyymi
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/22f91cae-72d5-4708-8b20-5958d75f8943
eikös demarit ole tukkaa myöten mamusuossa? myös edustajia paljon
- Anonyymi
Kuusi tuntia on lyhyt aika demarille tajuta mitä on tapahtunut. Lipposelta se olisi vienyt kuusi kuukautta.
- Anonyymi
Nykyisellä korona-koordinaatiolla siihen olisi voinut mennä kuusi vuotta
Korona-koordinointi toimii vain virka-aikoina 9:00 - 15:30 ja lomasulkuaikoina ei lainkaan - Anonyymi
Ja Rinteeltä kuusi vuotta.
- Anonyymi
😂😂🤣
- Anonyymi
Vertailun vuoksi olisi kiva tietää, kuinka nopeasti Persujen pj. Halla-aho onnitteli Marinia silloin, kun tämä valittiin SDP:n puheenjohtajaksi.
- Anonyymi
Puheenjohtajilla on tuo asiallinen puoli.
Eivät he voikaan olla suomi24 öyhöttättäjiä ja trolleja.
Perussuomalaiset ovat tärkeä ja pelottava vastustaja.
Muiden on ollut pakko kehittää linjauksiaan.- Anonyymi
Minäkin pelkään persuja, äärioikeistolaiset ovat edelleen persuissa. Välillä tietysti käräjillä epäisänmaallisia putinin saappaan nuolijoita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minäkin pelkään persuja, äärioikeistolaiset ovat edelleen persuissa. Välillä tietysti käräjillä epäisänmaallisia putinin saappaan nuolijoita.
Taisivat käyttää liuotinpesua ja kuplat yhä kummittelee? Siis kun sdp pesi korviesi väliä. 😂
- Anonyymi
Sehän on tyypillistä Sanna Marinia. Hän on viivytellyt hallitustyössä kaikissa muissakin tärkeissä asioissa tai jättänyt ne kokonaan tekemättä.
- Anonyymi
Sannalla on vähän hitaalla sytytys, tämänkin älysi joku niistä 7000 kuukausipalkkaa nauttivista avustajista.
- Anonyymi
Sanna halusi osoittaa kansainvälistä kohteliaisuutta.
Odotti josko Putin onnittelee Purraa. - Anonyymi
sanna, psyko-robotti hymyilee väärissä paikoissa ja toimii sos.internationaalin kaaderina, ilman omia ideoita.
- Anonyymi
Marin on vain epäkohtelias paskiainen. Lienee valmistautunut ensi viikon töihin, mikähän viikkolehti julkaisee seuraavan maksetun mainoksen? Siinäpä ensi viikon aikaan saannokset.
- Anonyymi
Kohteliasta, että onnitteli. Samana tai seuraavana päivänä. Siis pääministeri.
- Anonyymi
Oli sängyssä makoilemassa ja syömässä...
- Anonyymi
Olisko ihaillut Kesärantaan hankittua akkua?
- Anonyymi
Toki asiaa voi pohtia sitenkin, että voiko ihmistä onnitella, Persujen puheenjohtajuudesta?
Yhtä hyvin, surunvalittelut olisi kohdillaan.
Vai miksi Halla-aho luopui?- Anonyymi
On kohteliasta esittää onnittelut, itsekin onnittelin Rinnettä saavutuksesta kun hänet potkittiin pois pääministerin pallilta.
- Anonyymi
Maahanmuuttoko närästää?
Taitaa ensviikon yle gallup kertoa Minä luotan tarotkortteihinkin enemmän kuin gallupeihin. ♠️♥️♦️♣️
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun533886KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar912280Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo451942- 221763
- 281506
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?261461- 151142
- 311108
- 1061033
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale791022