1001 koronaa on hyvä saavutus olette tässäkin selvästi Kotkaa (737) parempia vaikka epäilen että osa kotkaisia tapauksia on Kouvolan Cov kantaa.
Korona onnittelut Kouvola tuhat meni rikki
Anonyymi
852
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Persulandiassa ei ole kuin kesänuhaa .
En ole persu. Totean vaan että koronan tartuntatilastot ovat osittain virheellisiä johtuen PR-testistä jota ei olisi koskaan pitänyt käyttää sihen tarkoitukseen. PCR-testistä tulee jatkuvasti vääriä positiivisia, koska testiä käytetään liian suurilla kierrosluvuilla, menetelmän kehittäjän tarkoituksen vastaisesti. Tämä on ihan yleisesti tiedossa ja silti näin vain tehdään.
PCR-testi antaa paljon vääriä ja jopa mielivaltaisia tuloksia, on WHOkin todennut. Liikaa positiivisia, ja joskus negatiivisetkaan eivät löydy. Ei-sairaiden väärät positiiviset rekisteröidään kuitenkin "oireettomiksi" koronatartunnoiksi, testaamatta laboratoriossa mitä keuhkoista löytyy.
Koronatartunnoista otsikoita tekevät lehdet eivät vaivaudu yleensä kertomaan oireettomien osuutta. Kunhan tuottavat paniikkia. Tosiasiassa väärät positiiviset PCR-tulokset eivät ole oireettomia tartuntoja, vaan tulos on tullut vanhentuneen, immuunijärjestelmän kertaalleen käsittelemän vanhan virustaudin jäänteistä joka ei enää pysty aiheuttamaan sairautta eikä tartuttamaan. Tämä on tutkimuksin vahvistettu.
Persu olet vaikka muuta väität.
Joo Tanskan tuomioistuin jo teki päätöksen ja tuomitsi nuo testit virattomiksi.
Ei taida media hehkuttaa lööpeissään, vai näkikö joku näissä "totuuden torvissa" iltapäivälehdissä maininnan?
Propagandaa kyllä ammentavat jos vaan löytävät jonkun ns. koronaan kuolleen, niin johan rupesi räkä poskella tulemaan luritusta ja täyttä kusta.
Suomalainen terveydenhuollon ammattilainen: ”Rokotteisiin kuolee 3-4 kertaa enemmän kuin virukseen” (ehkä enemmänkin, kun ei ole ihan luotettavaa)
"Työskentelen terveydenhoitoalalla ja haluan kirjoittaa koronarokotteisiin liittyvien kokemuksieni takia varoituksen!
Samaan aikaan Pelastetaan lapset -kampanjan lääkäriryhmä lähetti tiedotteen, jossa se vetoaa virologien ottavan kantaa rokotteiden turvallisuuteen.
”Varoitan ihmisiä koronarokotteista”, kirjoittaa suomalainen terveydenhuollon ammattilainen tänään tiistaina. ”Itse Covid-19-virus on toki olemassa ja saa ihmisiä pahastikin sairaiksi ja pahimmillaan on kuolettava”, hän painottaa.
”Silti koronarokotteiden aiheuttamat kuolemat viruskuolemiin verrattuna ovat karkeasti arvioituna kolmin- tai nelinkertaisia. Rokotteiden aiheuttamat kuolemat tapahtuvat yleensä viikon sisällä rokotteen saamisesta, mutta rokotteiden aiheuttamat aivo- ja keuhkoverisuonten tukokset, sydän ym. oireet ilmaantuvat myöhemmin ja voivat olla ilman hoitoa kuolettavia.
Lisäksi rokotteet näyttävät aiheuttavan selittämättömiä alapään vuotoja naisille, joka kertoo naisten lisääntymiselimistön kärsivän rokotteiden saamisesta.
Internetissä liikkuu tarinoita rokotteiden aiheuttamista keskenmenoista sekä miesten muuttumisesta hedelmättömiksi rokotteiden saamisen jälkeen. Mikäli nämä pitävät paikkansa, voivat rokotteet – eikä virus – olla se, josta aiheutuu katastrofaaliset mitat saavuttava sairauksien ja hedelmättömyyden hyökyaalto, joka voi lähes tuhota kansakuntia tai vähintään tehdä kokonaisista perheistä ja suvuista linjojensa viimeisiä.
Käsittämätöntä on että terveydenhoitoala ummistaa silmänsä koronarokotteiden aiheuttamista kuolemista ja sairauksista, ikään kuin ne kuuluisivat asiaan tai olisivat merkki rokotteiden toimivuudesta. Lisäksi on hälyttävää, että mediassa ei pysty julkaisemaan minkäänlaista varoituksen sanaa suomalaisille ihmisille, että heidän lastensa lisääntymiskyky on vaarassa näiden täysin uudenlaisten ja testaamattomien rokotteiden takia.
Mikäli pahimmat pelot toteutuvat ja suuri osa suomalaisista saa peruuttamattimia sairauksia tai muuttuu hedelmättömiksi, syyllisiä aletaan etsiä. Ne terveydenhoidon johtoihmiset, jotka tiesivät, että Covid-19-virukseen on maailmalla toimivia lääkityksiä, kuten hydroksiklorokiini ja sen johdannaiset sekä Ivermectiini luultavasti ovat ensimmäiset, jotka tullaan raahaamaan oikeuden eteen. Oikeuteen päätynevät myös uutistalot ja toimittajat jotka estivät tiedon tautiin käytettävissä olevasta toimivasta lääkityksestä, ja painostivat lapset rokotettaviksi.
Luoja suokoon että pahimmat pelot eivät toteudu, mutta mikäli pahin pelko rokotteista käy toteen, kansanmurha tulee olemaan oikea syytenimike.
Ihmisille jotka ovat rokotteen saaneet, toivon, että suhteenne uskontoonne on kunnossa, sillä asioiden paljastaessa todellisen luonteensa tämän median mykkäkoulun loputtua, uskonto tulee olemaan ainoita toivojanne
Onko tieto jo saavuttanut suuren yleisön, että eräs tunnettu paikkakuntalainen yrittäjä olisi tuonut koronan jalkapallon mm-kisoista, tämän jälkeen tietoisena tartunnastaan levittänyt tarkoituksellisesi tautia ravintolassa ja raveissa!
Kerro lisää
Tuskin uskaltaa kertoa.