Kyllä nyt on tervejärkinen nainen Persujen johdossa

👩 Sanna Ukkolan haastattelussa. En voi olla mistään eri mieltä Purran kanssa vaikka en Persu olekaan.

https://www.permanto.fi/fi/web//alfatv/player/vod?assetId=116965964
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Samaa mieltä. Kyllä pärjäsi hyvin Ukkolan hyminöistä huolimatta ja vastasi viisaasti vaikka haastattelija ei näyttänyt puoliakaan ymmärtävän.

Äänestä

Jaa et ole persu?

Khihihihi.

Äänestä

Vielä kun persujen hallitusohjelma olisi parempi kuin pikkulapsille tehty.

Äänestä

Eikö persu? Eikö ole persun kanssa naimisissa ja kirjoittaa persumielistä propagandaa?

Äänestä

Purra on niin fiksu ja selväsanainen kantasuomalainen Raamatun Jumalaan uskova nainen, että punavihreät moraalittomat köörit tärisevät ja vinkuvat unissaankin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

👩 Sanna Ukkolan haastattelussa. En voi olla mistään eri mieltä Purran kanssa vaikka en Persu olekaan.

https://www.permanto.fi/fi/web//alfatv/player/vod?assetId=116965964

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu