Tämän siis Mette Frederiksen on asettanut tavoitteeksi, ja kysehän on käytännössä muslimeista. Tanskassa on ymmärretty ja tunnustettu, että muslimeista koituu valtavat ongelmat. Sopeutumishaluttomuus, jättityöttömyys, rikollisuus jne.
Tanska haluaa myös lennättää turvapaikanhakijat Euroopan ulkopuolelle odottamaan hakemusten käsittelyä, kyseessä joitain Afrikan maita. Ruandan kanssa Tanska on ainakin neuvotellut. Tuo takaa sen, että Ahmedit eivät enää Tanskaan halua.
Tanskan demarit siis vähät välittävät mistään pakolaissopimuksista, eikä siitä heille ole mitään sanktioita seurannut. Suomen puoluejohtajista vain Purra on uskaltanut sanoa saman kuin Tanskan pääministeri, eli nollalinja turvapaikanhakijoille.
Tanskan demaripääministeri: En haluaa enää yhtään turvapaikanhakijaa
8
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Täällä Rupusakki hallitus syytää Kansan Rahat Terroristeille ja Valehtelee Meille, muu maailma tajuaa tilantee ja pistää Matuille Heti Porttikiellon, Vaaleissa taas Nähdään !
- Anonyymi
Taitaa olla valedemareita noi tanskan demarit!
- Anonyymi
Afganistanissa on johdossa taliban, meillä vihervasemmisto, kummatkaan ei ole suurimmalle osalle mieleisiä valintoja, mutta niiden kanssa pitää vain toimeen tulla.
- Anonyymi
Tanska täyttyi tulijoista ja heidän ongelmistaan. Oli jo pakko panna stoppi. Ruotsikin on täynnä ja yhteiskuntarauha horjuu. Ne ovat tehneet turviskiristyksiä, mutta eivät vielä sulkeneet rajoja. Taitaa olla enää ajan kysymys niin kuin täälläkin.
- Anonyymi
Ei turvapaikkasopimusta ole tarkoitettu tällaiselle kansainvaellukselle. Minkään maan talous ei kestä tätä.
Itsekin olen huomannut tuolla terveyskeskuksissa ja labroissa jonottaessa, että melkoista kuormitusta tuovat nuo turvapaikkaporukatkin jo tukossa olevaan terveydenhoitoon. Erikosisairaanhoidossa on jo kummallakin viimeisellä käynnillä huudettu tulkkia lääkärin vastaaotolla huoneeseen partapoikien avuksi. Tuo on pientä, mutta entäpä aktiiviset nuoret naiset, jotka ovat "kroonisesti" raskaana ja sitten vanhukset, jotka ovat jo nuorena huonokuntoisia. - Anonyymi
Sama tavoite täälläkin: Purra tarjoaisi apua Afganistanin lähialueilla: Suomi ja Eurooppa eivät kestä uutta turvapaikanhakijoiden ja siirtolaisten virtaa
Koko uutinen:
https://www.suomenuutiset.fi/purra-tarjoaisi-apua-afganistanin-lahialueilla-suomi-ja-eurooppa-eivat-kesta-uutta-turvapaikanhakijoiden-ja-siirtolaisten-virtaa/- Anonyymi
äänestä PS
- Anonyymi
Marin huutelee 30000 afgaanipoikaa Ouluun Sipilän kamuksi?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs481271- 1581077
- 61942
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli179747Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää27746Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä51741- 8732
- 11719
- 346708
Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti78665