Raumalaisten pitää rakentaa uusi ja makeampi hillotolppa

Anonyymi

Timo Soini hinkuaa Rauman kaupunginjohtajaksi. Jotta saamme Timon varmasti Rauman kaupungin kippariksi, pitää meidän sokeroida kunnon hillotolppa Timolle nuoltavaksi.

Paljonko meidän kannattaisi maksaa Soinille, että Timo takuuvarmasti laukkaa Espoosta tänne Raumalle?? Nykyisen väistyvän Johanna Luukkosen kaupunginjohtajan palkka on 11500 €/kk ja puhelinetu.

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008197854.html

5

160

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nuolukivi metsään niin viettejä harrastavat metsästäjät pääsevät tuohujensa pariin.

    • Anonyymi

      13000 ja virka-auto. Huom auto pitää tilata vahvennetuilla jousilla, sen verran painava lasti tiedossa.

    • Anonyymi

      Röhköporsaan päiväunia, mutta saahan sitä uneksia. Joku hillotolppa tarttis saada, kysyntää vain on populistipäällikölle kovin vähän.

      • Anonyymi

        Populisti hiljattain itse kertoi kuinka on taloudellisesti riippumaton, eli ei työntekemisen pakkoa enää. Voisi kuulemma matkustella ympäri maailmaa vaikka vuoden. Mitäpä se minulle muuten kuuluu missä varoissa populisti on, mutta on vaikea kuvitella kovin kummoista työmotivaatiota, jos tarvetta työlle ei enää ole. Työ olisi pelkkää ajankulua ja hyysäyttämistä kunne napa repeää. Pääsisi taas rukousaamiaiselle Amerikkaan raumalaisten maksamana. Vähissä ovat olleet rukousamiaiset populistin omakustantamana. Ja ilmeisesti matkustelutkin, koska sellaisista ei ole ollut mitään kerrottavaa.

        Kannattaa harkita hyvin vakavasti kenet palkkaa kaupunginjohtajaksi. Mitenkä lienee Soinin näytöt muusta kuin omakohtaisesta talousosaamisesta, onko sellaisia?


    • Anonyymi

      Mikä on hillotolppa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      22
      3017
    2. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      39
      2617
    3. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      38
      1473
    4. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1350
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1241
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      40
      999
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      124
      893
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      32
      806
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      28
      656
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      59
      621
    Aihe