Raumalaisten pitää rakentaa uusi ja makeampi hillotolppa

Timo Soini hinkuaa Rauman kaupunginjohtajaksi. Jotta saamme Timon varmasti Rauman kaupungin kippariksi, pitää meidän sokeroida kunnon hillotolppa Timolle nuoltavaksi.

Paljonko meidän kannattaisi maksaa Soinille, että Timo takuuvarmasti laukkaa Espoosta tänne Raumalle?? Nykyisen väistyvän Johanna Luukkosen kaupunginjohtajan palkka on 11500 €/kk ja puhelinetu.

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008197854.html
5202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Nuolukivi metsään niin viettejä harrastavat metsästäjät pääsevät tuohujensa pariin.

Äänestä

13000 ja virka-auto. Huom auto pitää tilata vahvennetuilla jousilla, sen verran painava lasti tiedossa.

Äänestä

Röhköporsaan päiväunia, mutta saahan sitä uneksia. Joku hillotolppa tarttis saada, kysyntää vain on populistipäällikölle kovin vähän.

Äänestä
  • Populisti hiljattain itse kertoi kuinka on taloudellisesti riippumaton, eli ei työntekemisen pakkoa enää. Voisi kuulemma matkustella ympäri maailmaa vaikka vuoden. Mitäpä se minulle muuten kuuluu missä varoissa populisti on, mutta on vaikea kuvitella kovin kummoista työmotivaatiota, jos tarvetta työlle ei enää ole. Työ olisi pelkkää ajankulua ja hyysäyttämistä kunne napa repeää. Pääsisi taas rukousaamiaiselle Amerikkaan raumalaisten maksamana. Vähissä ovat olleet rukousamiaiset populistin omakustantamana. Ja ilmeisesti matkustelutkin, koska sellaisista ei ole ollut mitään kerrottavaa.

    Kannattaa harkita hyvin vakavasti kenet palkkaa kaupunginjohtajaksi. Mitenkä lienee Soinin näytöt muusta kuin omakohtaisesta talousosaamisesta, onko sellaisia?

    Äänestä

Mikä on hillotolppa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Timo Soini hinkuaa Rauman kaupunginjohtajaksi. Jotta saamme Timon varmasti Rauman kaupungin kippariksi, pitää meidän sokeroida kunnon hillotolppa Timolle nuoltavaksi.

Paljonko meidän kannattaisi maksaa Soinille, että Timo takuuvarmasti laukkaa Espoosta tänne Raumalle?? Nykyisen väistyvän Johanna Luukkosen kaupunginjohtajan palkka on 11500 €/kk ja puhelinetu.

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008197854.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu