Timo Soini hinkuaa Rauman kaupunginjohtajaksi. Jotta saamme Timon varmasti Rauman kaupungin kippariksi, pitää meidän sokeroida kunnon hillotolppa Timolle nuoltavaksi.
Paljonko meidän kannattaisi maksaa Soinille, että Timo takuuvarmasti laukkaa Espoosta tänne Raumalle?? Nykyisen väistyvän Johanna Luukkosen kaupunginjohtajan palkka on 11500 €/kk ja puhelinetu.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008197854.html
Raumalaisten pitää rakentaa uusi ja makeampi hillotolppa
5
160
Vastaukset
- Anonyymi
Nuolukivi metsään niin viettejä harrastavat metsästäjät pääsevät tuohujensa pariin.
- Anonyymi
13000 ja virka-auto. Huom auto pitää tilata vahvennetuilla jousilla, sen verran painava lasti tiedossa.
- Anonyymi
Röhköporsaan päiväunia, mutta saahan sitä uneksia. Joku hillotolppa tarttis saada, kysyntää vain on populistipäällikölle kovin vähän.
- Anonyymi
Populisti hiljattain itse kertoi kuinka on taloudellisesti riippumaton, eli ei työntekemisen pakkoa enää. Voisi kuulemma matkustella ympäri maailmaa vaikka vuoden. Mitäpä se minulle muuten kuuluu missä varoissa populisti on, mutta on vaikea kuvitella kovin kummoista työmotivaatiota, jos tarvetta työlle ei enää ole. Työ olisi pelkkää ajankulua ja hyysäyttämistä kunne napa repeää. Pääsisi taas rukousaamiaiselle Amerikkaan raumalaisten maksamana. Vähissä ovat olleet rukousamiaiset populistin omakustantamana. Ja ilmeisesti matkustelutkin, koska sellaisista ei ole ollut mitään kerrottavaa.
Kannattaa harkita hyvin vakavasti kenet palkkaa kaupunginjohtajaksi. Mitenkä lienee Soinin näytöt muusta kuin omakohtaisesta talousosaamisesta, onko sellaisia?
- Anonyymi
Mikä on hillotolppa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait223017- 392617
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...381473- 841350
- 631241
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä40999Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.124893- 32806
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi28656Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan59621