Aloitukseni katosi

Kirjoitin Afganistani naisten vaikeasta tilanteesta tällä hetkellä.

7

282

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eipäs kadonnutkaan. Jostain syystä ei näkynyt heti.

    • Anonyymi

      Et ymmärrä edes tärkeimpiä kohtia kuten Jeesusken opetuksia lähimmäisenrakkaudesta. Kun lakkaat tervehtimästä omaa perheenjäsentäsi, lakkaat tervehtimästä Jeesusta! Mitä olette tehneet yhdelle näistä pienimmistä, sen olette tehneet minulle.

      • No joko jenhuparka alat ymmrtää vai totteletko sokeasti hallintoneuvoston ohjeita? Oletko uskonut jokaiseen heidän ennustukseensa maailmalopuista? Kaikki ovat menneet perseelleen, mutta jotkut idiootit silti uskovat vääriin profeettoihin! Mitä mieltä oet epäinhimillisestä tervehtimiskiellostanne? Mitä mieltä olet siitä, että monet jehnut ovat antaneet lastensa kuolla, koska taikauskoisina eivät ole sallineet heille verensiirtoa? Pitäisikö heidät tuomita kuolemantuottamuksesta?


      • Anonyymi
        Höpsislöpsis kirjoitti:

        No joko jenhuparka alat ymmrtää vai totteletko sokeasti hallintoneuvoston ohjeita? Oletko uskonut jokaiseen heidän ennustukseensa maailmalopuista? Kaikki ovat menneet perseelleen, mutta jotkut idiootit silti uskovat vääriin profeettoihin! Mitä mieltä oet epäinhimillisestä tervehtimiskiellostanne? Mitä mieltä olet siitä, että monet jehnut ovat antaneet lastensa kuolla, koska taikauskoisina eivät ole sallineet heille verensiirtoa? Pitäisikö heidät tuomita kuolemantuottamuksesta?

        Siis mm. homot pitää tappaa, koska Raamattu käskee?


      • Anonyymi kirjoitti:

        Siis mm. homot pitää tappaa, koska Raamattu käskee?

        Te jehnut ette tajua, ettei tuollaisia hölmöjä ikivanhoja käskyjä tarvitse totella!


      • Anonyymi
        Höpsislöpsis kirjoitti:

        Te jehnut ette tajua, ettei tuollaisia hölmöjä ikivanhoja käskyjä tarvitse totella!

        Jmala siis lakkasi olemasta psykopaatti Jeesuksen ansiosta. Tavallaan totta, koska ihmisten jumalakäsitys sivistyi Jeesuksen myötä. Enää Hän ei ollut yhtä paha psykopaatti ja pikkunilkki kuin VT:ssa


      • Anonyymi kirjoitti:

        Jmala siis lakkasi olemasta psykopaatti Jeesuksen ansiosta. Tavallaan totta, koska ihmisten jumalakäsitys sivistyi Jeesuksen myötä. Enää Hän ei ollut yhtä paha psykopaatti ja pikkunilkki kuin VT:ssa

        Joko sinä jenhuparka alat ymmärtää vai totteletko sokeasti hallintoneuvoston ohjeita? Oletko uskonut jokaiseen heidän ennustukseensa maailmalopuista? Kaikki ovat menneet perseelleen, mutta jotkut idiootit silti uskovat vääriin profeettoihin! Mitä mieltä olet epäinhimillisestä tervehtimiskiellostanne? Mitä mieltä olet siitä, että monet jehnut ovat antaneet lastensa kuolla, koska taikauskoisina eivät ole sallineet heille verensiirtoa? Pitäisikö heidät tuomita kuolemantuottamuksesta?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      96
      1545
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      54
      1053
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      403
      951
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      163
      910
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      57
      762
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      124
      737
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      678
    8. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      651
    9. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      645
    10. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      642
    Aihe