Kulttuurikapina

Onko näillä snobeilla jokin erioikeus kapinoida täällä?

Jos porukkaa ei kärrätä putkaan, niin alkaa sellainen mellakka ettei tässä maassa ole ikinä nähty!!!
10124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Leipäjonossa on tilaa!

Äänestä

Eikös kaikilla ole samat oikeudet?

Äänestä
  • Pianhan se selviää.

    Äänestä

Maassa on työvoimapula. Mikä tässä nyt on ongelma? Sinne vaan työvoima/kela/sosiaalitoimi ja leipäjono osastolle odottelemaan.

Äänestä

Eikä tämä kuulu SUPO:lle?

Kun tämmöistä terrori tekoa suunnittelevat?

Äänestä
  • Joskus on hyvä kuunnella rahaakin. Sillä nimittäin maksetaan kaikkien eläminen.

    Äänestä

Elokapina?

Alkais olee kelitki kohillaan näiden ituhippien telttailulle. Pieni puhuri ja vettä kun saavista. Jännä, että nyt ei kiinnosta aatteen puolesta majailla märällä asfaltilla. Eihän nämä hienohelmat näillä keleillä isukin bemarista ulos viitti nousta.

Äänestä

Kukas kärräisi? Ohisalo haluaa vähentää poliisien rahoitusta ja toki poliisien määrää myös.

Äänestä

Tavallinen kansalainen: Rajoitus pois!!!

Poliisi: Pamppua ja kaasua.

Snobi: Teatteri auki.

Hallitus: Välittömästi avataan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onko näillä snobeilla jokin erioikeus kapinoida täällä?

Jos porukkaa ei kärrätä putkaan, niin alkaa sellainen mellakka ettei tässä maassa ole ikinä nähty!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu