Orpo sekos!

Kokoomuksen Orpo haluaa suomen sotilaat taistelemaan naisten ja tyttöjen oikeuksien puolesta afganistaniin. Uskomatonta miten suomen johto on ihan sekasin.

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/2bd0c745-a77e-4fde-ac32-6156eddb1a36
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Orpo ei suostu maksamaan pakolaiskuluja omasta lompakostaan, vaan haluaa itseleen verovaroista entistä suurempaa palkkaa, sekä haluaa jakaa verovaroista entistä enemmän pakoloisten Suomeen rahtaamiseen, koska se edistää orjatyömarkkinoiden syntyä.

Äänestä

Kokoomus Kataisen porvarienemmistöinen hallitus lähetti aikoinaan 2000-luvun alussa suomalaisia rauhanturvaajia Afganistaniin. Puolustusministerinä oli tuolloin Rkp:n Carl Haglund. Suomalaiset miehet lähtivät Afganistaniin koska valtio maksoi hyvän palkan ja ulkomaan päivärahat eli raha veti heitä Afganistaniin.

Äänestä

Sillä paskalla on Napoleon syndrooma..
Muutenkin on sekaisin niinkuin seinäkello.
Aivan samoin kuin pascacoccareet&swedupellet&kepulit yleensäkin ovat...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kokoomuksen Orpo haluaa suomen sotilaat taistelemaan naisten ja tyttöjen oikeuksien puolesta afganistaniin. Uskomatonta miten suomen johto on ihan sekasin.

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/2bd0c745-a77e-4fde-ac32-6156eddb1a36

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu