Missä työnantajan vastuu?

Lukekaa:
https://www.iltalehti.fi/koronavirus/a/23385d40-0c4d-4a14-9604-8f9764a65ac0

Työnantaja välitä pa..an vertaa työntekijöiden terveydestä. Oma pakkomielle on täkeämpi asia.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

minäkään en ole ottanut rokotetta , pysykää sairaat kaukana musta 🤣

Äänestä

Eikös ko. jäbä ole persu ja rasisti ? Jotkut on pistäneet sen boikottiin,
äänestäneet jaloillaan ja tekevät ostoksensa muualla.

Äänestä

Kieltämättä syyllistymistä hörhöttämiseen mutta sehän ei ketään estä ottamasta rokotetta

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Lukekaa:
https://www.iltalehti.fi/koronavirus/a/23385d40-0c4d-4a14-9604-8f9764a65ac0

Työnantaja välitä pa..an vertaa työntekijöiden terveydestä. Oma pakkomielle on täkeämpi asia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu