Pfizerin bossit täällä moi. Ollaan vilpittömästi pahoillamme kun se meidän litk...siis rokote ei oikein näytä toimivan kahden annoksenkaan jälkeen. Kun tuli huti...eiku siis se deltavariantti joka pilasi koko jutun. Mutta ei hätiä mitiä. Nyt tulee meiltä markkinoille kolmas piikki, joka varmasti tehoaa. Ja jos ei se niin ainakin neljäs..eiku viides piikki tehoaa. Sorry, joudutaan pikkusen nostamaan kyllä hintoja. Mutta kyllä tämä vielä kaaok...eiku iloksi muuttuu!
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008164417.html
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008164417.html
Vastaukset 15
Vanhimmat
Maailma 2025: "Tarvitaan kymmenes rokotekierros, tai muuten....!"
Ota shotti, hallinto maksaa.
https://www.youtube.com/watch?v=WLzFhOslZPM
🤗😁😄😆😃😊😇😀🤗🤗🤗🤓
Kehotan lukijoita suhtautumaan sivustolla leviävään kirjoituksiin kriittisesti. Rokotevastaisen salaliittoteorikon keksityt valheet ovat tietenkin faktattomia. Linkkejä ei ole ja jos on ne ovat itsekyhätty nobodyn blogi tai matkapuhelimella kuvattu blogi tubevideo.
😇😊😇😇😊😇
Suhtaudutaan kuin pienten lasten väitteisiin, ymmärtäväisellä Hymyllä.
🤗😆😄😃😊😇😀😇😊😆🤗
Ajatushautomo Libera jakelee täällä kehotuksia entisajan alakoulun tapaan.
Ns. Koronahuijaus pikapiikkejä.. jestas sentään mitä hulluutta...
Vain rokotus voi pelastaa. Rokottamattomat joutuneet sairaalaan ja tulevat kaikki sairastumaan.
IS 19.8. "Rokotuskattavuus kasvaa tasaisesti, ja erityisesti n u o r t e n rokotukset edistyvät hyvää vauhtia. Terveyden ja hyvinvoinnin laitos ja sosiaali- ja terveysministeriö kertoivat torstaina, että jo puolet rokotettavista suomalaisista on saanut täyden kahden annoksen rokotussarjan. Halukkuus ottaa koronarokotus on sekin kyselyjen mukaan ennallaan.
Siis ottakaa rokote. Kuka jättää rokotteen ottamatta sairastuu koronaan, sanovat asiantuntijat. Delta on hyvä löytämään rokottamattoman hörhön. Että silleen!
Kun seuraa vähän uutisia, niin kyllä se deltavariantti näyttää aika hyvin löytävän rokotetutkin ja tämä uusi Ruotsista löytynyt variantti erityisesti. Mutta toki saatte ihan rauhassa piikitellä itseänne niin paljon kuin tykkäätte ja kasvattaa lääketeollisuuden varoja. He ainakin kiittävät. 🤑
Israel on maailman kärjessä rokotekattavuudessa. Silti maskit ja rajoitukset palaavat, koska rokote ei tarjoa pitkäaikaista suojaa. Ihmiset joutuvat menemään piikille puolen vuoden välein. Ihan naurettavaa touhua tämä korona. Ikuiset rajoitukset, koska jostain syystä korona ei saisi tappaa ketään, vaikka monet muut arkipäiväiset virukset tappavat ihmisiä jatkuvasti.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008205269.html
Ollut kouhkaamista alusta asti. Ihmiset ovat ehtineet jo aiemmin ottaa lääkärit ja virologit idoleikseen, ja nyt karu totuus paljastuu, kun nämä jumalat synkkenevät, irvistelevät, ja pyytävätkin lopulta lahjaa ja uhria kaikilta.
Näin menee ympäri maailmaa pieniä poikkeuksia lukuunottamatta.
voisitteko tarjota kahdeksan rokotteen tehoste settiä loppuvuodeksi
Jos vaan hinnoista sovitaan, niin tietenkin. 🤑🤑🤑
Hei, se kahdeksan kerran setti olis ny tulossa. https://mvlehti.net/2021/08/20/paivan-kuva-eun-rokotepassissa-varattu-ilmoituspaikat-8-tehosterokotteelle/
Näitä vauhkoja, hulluja rokotusten vastaisia kirjoituksia ei kannata ottaa vakavasti.
Aina on liikkeellä tuollaisia vouhottajia, jotka haluavat vain näkyvyyttä ja luulevat olevansa todella fiksuja, kun pelottelevat kansaa.
ÄLKÄÄ USKOKO NOITA ROKOTUSKIELTEISIÄ VOUHOTTAJIA!!! VIRANOMAISEMME TEKEVÄT HYVÄÄ TYÖTÄ PITÄÄKSEEN MEIDÄT TERVEINÄ.
Juu, ne narkolepsiapiik...eiku sikainfluenssapiikin saaneet ovat varmasti samaa mieltä.
https://yle.fi/uutiset/3-12067518
Turvallinen rokote, edistää terveyttä, mutta varokaa silti sydänlihastulehdusta. Äärimmäisen harvinainen, mutta kun kaikki ihmiset ovat samanlaisia. Ei kannata luottaa vääriin ihmisiin, tyhmyydestä joutuu maksamaan.