Kotiutuslennoilla on yllättäviä kotiutettavia lomalaisia. onko ministereillä kerrottavaa miksi lomailivat.
Turvapaikanhakija Afganistanissa lomailemassa
Anonyymi
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kuinka voi olla mahdollista,että Suomesta saaneet turvapaikanhakijat menevät lomalle entiseen kotimaahansa.Tiedän joidenkin irakilaisten tekevän samoin.
Ensin turvapaikka täältä ja sitten entiseen kotimaahan lomareissulle.Kyllä näissä tapauksissa pitäisi turvapaikka evätä jälkikäteen.Eikö näitä valvo kukaan?
Ohisalo.
"Turvaton" Somalia on hyvin suosittu lomakohde myös. Ja ei mikään halpa, ainakaan lennot. No kyllä Kela kustantaa!
Lain mukaan jos on työttömyyskorvauksella ja matkustaa Afganistaniin menettää korvaukset siltä ajalta minkä on viipynyt siellä.
Tyhminkin Matu osaa kusettaa tyhmää suomea, voi kun kantiskin vois käydä vaikka Canarian lomalla samalla tavalla.. Kertokaa mamut miten saa kusettetua liput sossulta..
julkisuutta ja kuka maksaa?