Persut ovat uIinan määrästä päätellen Suomen hädänalaisin ryhmittymä.
Miksi kukaan heitä auttaisi, kun ovat itse kieltämässä muiden auttamisen?
Miksi kukaan heitä auttaisi, kun ovat itse kieltämässä muiden auttamisen?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 124
Vanhimmat
Minä niin mielelläni auttaisin persujen muuttaessa Venäjälle. Miksi ne ei muuta? Suomi ei tarvitse persuja.
SDP, Kommunistit/Vasemmisto oli jo yli sata vuotta sitten, Venäläisten avulla tekemästä Suomesta Venäläisten Maakuntaa, eipä onnistunut, vieläkin SDP:n Myrkynvihreä Vassarihallitus haikailee samaa !
Persut haluavat liittää Suomen osaksi Venäjää, tai ainakin saada Suomesta Valko-Venäjän kaltaisen hylkiövaltion, jota johtaisi vatipäinen persuperse.
SDP:n ministeri Tuppurainen Totesi SDP:n kannan:. Oma Kansa Ensin - Ajattelu On Vahingollista, Ei Pääministeri puolue Suomalaisia Arvosta !
provo-aloitus oli provo.
suomalaiset auttaa kyllä esim voisi autaa pakolaisia läempänä afganistaa-
mutta ei haluta että oma maa tuhotaan liika-maahanmutolla-
ei sitä halua edes maahanmuttajat itse, kun saavat oikeaa tietoa ja käsittävät tilanteen.
pieni suomi ei ole varaa moiseeen.
SDP:n Lidman hakee Puheenjohtajaksi, Ano Turtiaisen puolueeseen !
Suomi on EU-jäsenmaa ja EU-maissa laitetaan EU:n etu ensimmäiseksi, ei Venäjän etua, kuten persut toimisivat.
Minkä maalainen muuten olet, kun et osaa suomeksi kirjoittaa?
ulkomaalainen matu, elän kelan rahoilla, ja asun ja syön ilmaiseksi kela maksaa
Rahan syytäminen johonkin satunnaiseen korruptiomaahan on järjetöntä. Sitähän persut haluaisivat.
Järkevää rahan käyttöä on kotouttaa turvapaikanhakijat Suomeen ja kouluttaa heistä tulevaisuuden työntekijöitä, kuten vanhenevien persujen vaipanvaihtajia.
Okei, eli olet persu. Kirjoituksesi vaikuttikin koulupudokkaan tekemältä.
Heh. Venäläinen V.I. Lenin antoi meille itsenäisyyden. Ja toisin kuin Ruotsi, kagaali-maanpettureineen (juuri nyt hallituksessa) on aina kunnioittanut välillämme vallitsevaa rauhaa.
Ruotsalainen kagaali, ministeri E. Erkon kautta sytytti sodan Suomen ja NL:n välille. Stalin ja Mannerheim olivat sopineet rauhasta, mutta Ruotsi (Kagaali, Rkp) ei tätä hyväksynyt. Erkko sanoi jyrkän "ein" rauhalle.
Ja mehän sitten hävisimme sodan ja menetimme osan jo saamaamme maata pakkoluovutuksena takaisin NL:lle. Ja Ruotsi iloitsi! Karjalan "ryssiä" he eivät huolineet (kuulemma) "omille alueilleen" (Ankdammen). Karjalaiset saivat Rkp:n puolesta jäädä heitteille.
Mutta tuolloinen, suomalainen ministeri Veikko Vennamo (Smp, nykyään perSut) sen sijaan nopeasti järjesti karjalaisten uudelleenasuttamiset nyky-Suomen puolella.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Veikko_Vennamo
.
Ei halua, vaan säilyttää Suomen itsenäisyyden ja itsemäärämisoikeuden toisin kuin moni muu puolue, mm. punavihreät ja kokoomus, jotka kannattavat EU:n liittovaltiokehitystä.
Marinin hallitus ei halunnut liittyä 4 nuukan joukkoon, jotka hakivat/saivatkin etua EU-elvytyspakettineuvotteluissa vaan sooloili Suomelle epäedullisen paketin, hallitukselle oli tärkeää vain saada hallituspuolueille tärkeitä aatekysymyksiä, jotka eivät ole eduksi millään lailla Suomelle.
Suomi kuuluu Euroopan Unioniin. EU on itsenäinen toimija. Vastaavalla tavalla Suomen sisällä on maakuntia, joissa on kuntia. Suomi ei ole mikään peräkamari, jossa pelätään toisen peräkamarin asukkaita.
Marinhan neuvotteli taidokkaasti Suomelle lisämiljardeja, jotka jäivät noilta nuuilta saamatta.
Hallitus syytää rahaa omiin tarkoituksiin ja ulkomaille hukkaan, mutta säästää mm. Suomen turvallisuudessa ja monessa muussa suomalaisiin kohdistetuissa tärkeissä satsauskohteissa.
Kuten? Tämä hallitus ei edes tunne sanaa säästäminen.
Kuinka ihminen voi puhua tuollaista potaskaa? Persut nimenomaan eivät halua kylvää rahaa maailman tuuliin kuten te.
Eikö ole. On itsensä ja muiden pettämistä väittää noin kun 80 päätöksistä tehdään muualla. Tulevaisuudessa kun ollaan liittovaltiokurimuksessa, luku on sata prosenttia.
Luulin jo korjanneeni sanan. Siis eikä ole, piti kirjoittaa.
Suomi pelkää kaikkein eniten lyödä nyrkkiä pöytään eu:n ytimissä.
Ja puolustaa omaa etuaan. Tytti puki sanoiksi demareiden asenteen omaa kansaa kohtaan. Hän sanoo että oman kansan etu-ajattelu on haitallista.
Tämä on myös muiden paitsi persujen asenne.
Suomi ryömii Suomi ryömii. Näin lauloi Eppu Normaali muinoin. Tämä pitää enemmän kuin hyvin paikkansa.
Persut haluavat jakaa suomalaisten veronmaksajien rahaa maihin, joissa ei ole edes mitään kriisiä. Persujen tyhmyys tuntuukin lisääntyvän puheenjohtaja puheenjohtajalta.
Toistan. Kuinka ihminen voi puhua tuollaista potaskaa? Persut nimenomaan eivät halua kylvää rahaa maailman tuuliin kuten te.
Persut haluaa lopettaa humanitaarisen rahan lapon ja massamaahanmuuton. Tanskassa demarit ovat persujen linjoilla. Ovatko he siis natseja ja rasisteja?
Miksette koskaan vastaa tuohon kysymykseen?
Jokuhan siinä mättää kun ette vastaa.
Muut eivät sitten ikäänny. Kun liikkuu ja elää terveellisesti, ehkä ei tarvitse vaippoja ja vaipanvaihtajaa koskaan. Punavihertävä pössyttelijä voi tarvita sellaisen.
Nykyhallitus tekee mahdollisimman epäedullisia EU- päätöksiä Suomen kannalta. EU-ministeri Tuppurainen SDP sanojensa mukaan oikein välttelee sitä, että neuvottelutulos olisi Suomen edun mukainen.
Vihreät on aiemminkin äänestänyt Suomen edun vastaisesti. SDP matkii Vihreitä.
Mitä? Nykyhallitus pumppaa pumppaamalla rahaa maailmalle valvomatta, mihin raha käytetään. Afganistaniinkin meni miljardi, joka valui hukkaan.
Oppivelvollisuuden pidentämiseen hallitus käyttää rahaa, eikö tuo raha olisi voitu käyttää ammatinvalintaohjaukseen etsimään sopivaa polkua nuorelle peruskoulunj jälkeen lukioon ja akateemiselle uralle tai suoraan ammattiin johtavaan koulutukseen.
Hukkaan mennyttä aikaa tuokin oppivelvollisuuden pidentäminen. Erilaisia osaajia ja ammattilaisia tarvitaan työelämään mahdollisimman pian eikä pitkitetyllä ajalla.
Eivät he osaa, kun heillä on vain yksi ajatus, tuoda Suomeen mahdollisimman paljon erilaisista kulttuureista ihmisiä, joiden kotoutuminen on haastavaa.
Punavihreiden päätavoite on päästä eroon heille niin vastenmielisistä suomalaisista kulttuurista ja perinteistä, he eivät pidä Suomen lintukotomaisuudesta.
Meillä on rahaa ja kuinka paljon laitetaan. Näitä he todennäköisesti virkkoivat siellä "neuvotteluissa".
Persujen tavoite on säilyttää Suomen itsenäisyys ja itsemäärämisoikeus eikä luovuttaa sitä uusille eri tavalla ajatteleville ja toimijoille eikä alistua ja tulla osaksi EU-liittovaltiota, jossa Suomi on entistä enemmän EU:maiden Saksan ja Rankan alusmaa.
Muut puolueet punavihreät kokoomuskin ovat viemässä pois Suomelta itsenäisyyttä kaikin tavoin. Pelko on, että saako enää tulevaisuudessa suomalainen olla suomalainen vaan joku sekamaalainen.
Mitähän selität? Tuossa ei ole päätä eikä häntää. EU määrää ja Suomi tekee niinkuin EU määrää yhä vähemmän omaten itsemäärämisoikeutta, kun mennään liittovaltioon. Isot määräävät, ja pienet alistuvat.
Nytkin näkyy kaikessa EU:n Saksan ja Ranskan määräysvalta, sellainen maa kuin Suomi on tunnollinen uhrautuja ei kyseenalaista mitään taipuu kaikkeen kuin nöyrä orja.
Mistä pääsi sopukoista tuonkin tongit, ei mitään tolkkua?
Persut haluavat jakaa suomalaisten veronmaksajien rahaa maihin, joissa ei ole edes mitään kriisiä.
Suomi on määräämässä mitä EU:ssa tehdään. Suomi on siis osa EU:ta, ei mikään Norjan kaltainen äänetön yhtiömies, joka joutuu maksamaan EU:lle jopa enemmän kuin Suomi vain päästäkseen EU:n sisämarkkinoille.
Kuutiopää pj. Purra näin on toivonut.
Muut 4 nuukaa saivat reiluja EU-jäsenmaksualennuksia. Marinin neuvottelema elvytyspaketti oli Suomelle erittäin epäedullinen, muut osasivat joukolla hyötyä neuvottelusta, Suomi ei, koska ei ollut joukossa mukana.
Suomi ei halunnutkaan Suomelle edullista elvytyspakettia vaan ajaa omia aatetavoitteitaan, joita jotakin sai läpi, mutta jotka eivät hyödytä Suomea millään lailla.
Kyllä se säästää Suomen tärkeissä asioissa, hulputtelee kyllä rahaa turhanpäiväisyyksiin ja epätarkoituksenmukaisiin kohteisiin. Epäoleelliseen kuten soten maakuntahallintoon, mikä kasvattaa muutenkin isoja sosiaali- ja terveydenhoitomenoja.
Päättäjät pääsevät helpolla, kun ei tarvitse sitten mistään päättää. Aina voi selittää, että EU määrää. Niinkuin se nytkin monessa asiassa tekee ja Suomi kuuliaisena tekee just niinkuin EU käskee.
Muuta itse, mitä täällä ruikutat
Ilman Marinin neuvottelutaitoja Suomelta olisi jäänyt melkoinen EU-rahamäärä saamatta. Esimerkiksi Suomen maataloustuet eivät laske lainkaan kuten muilla EU-mailla.
Nii uusi lakisanoo ettei kiuaskivii saa enää viskata mettää vaan niillä pitää kivittää persuja. Koska se on inhimillistä tasaarvoa ja mielipiteen ja uskonnonvapautta. Ei saa sanoa mitä ei saa. Soo soo kivitys.
Tiedättekö te lapset, mikä on persu? Puheista päätellen ette.
Niinpä Myrkynvihreä Ohikka Lähti Piikkilankatehtaaseen Töihin
Piikkilankarullien Kantajaksi !
Joo ja Vassari Lilleri Repi Jäsenkirjansa ja Kusasi Päälle, ny se hakkee Puheenjohtajaksi, Ano Turtiaisen puolueeseen !
Vielä ovat antaneet sinun kulkea vapaalla jalalla? Suljetullehan sinä kuuluisit horinoistasi päätellen.
No tuo kirjoitustaidotontolvana nyt ainakin on persu.
Punavihreät opettavat koulussa, kuinka voi muuttaa sukupuolensa toiseksi. Sekottavat koululaisten päät ja mielen.
Persut, nuo Suomen vuohipaimenet.
Onko tuo nyt ymmärrettävä perSujen kehumisena, vai pilkkaatko sinä vuohipaimenia?
Suomalaisuuden vastaisuutesi, Suomen kansan työväkeä hyväksikäyttävä hurrukka, on aivan ilmeinen ja halveksiva.
Eduskunta oli kuitenkin liikuttavan yksimielinen tässä sissioperaatiossa. Persut on nyt lannistettu. Lopullisesti. Ei niillä oikeeta mahista koskaan ollutkaan kunhan suutaan soittivat. Asian sinettinä nais pj.
Mutta suomen kuningas ei kuole koskaan.
No, tässähän tuo Rkp:n päämäärä Suomenkansan täydelleen alistamiseksi jälleen tuli:
https://fi-seiska-cdn-pro.seiska.fi/files/2018-05/kaarle_thumb.jpg
Vai tarkoittaako hurri Suomen muinais-heimopäällikköä, Kaukamoista? "Farafid", på svenska?
https://fi.wikipedia.org/wiki/Suomen_muinaiset_kuninkaat
Ruotsalaiset eivät ole Suomen kuninkaita, eikä Suomi edelleenkään teidän "itäinen maakuntanne". Olette maillamme herrastelleet vasta muutaman vuosisadan, ette kuulu tänne, ette koko Pohjolaan.
Miksi te vielä täällä olette? Kerro minulle, vihollisen tenava, mitä sinä teet maassamme?
Terv. eräs heimopäällikkö Vihavainon jälkeläinen.
Sulla väärät linkit
https://m.youtube.com/watch?v=n149YiSrrno
No, juu. Eräänlainen kuningas, hänkin. 🙂
Miten kukaan jakaa vielä ulista persuista?
ex persujen äänestäjä
Miksi Talebaani tulee Suomeen "pakolaiseksi" ja lähtee sitten "lomailemaan" kotimaahansa, josta on lähtenyt vaaroja pakoon.
??.......Talebaani tulee vain kusettaakseen PunaVihreitä silmään. Siinä se on jo todistettavasti onnistunut erittäin hyvin.
Siitäkään huomimatta PunaVihreät idiootit ei luovu Talebaanien rahtaamisesta Suomeen.
Syy on siinä, että eivät kykene tunnustamaan tosiasioita, vaan vänkäävät vastaan kun ovat kerran tälle linjalle lähteneet.
PunaVihreillä ym. suvakit eivät kestäisi tosiasioiden tunnustamisesta koituvaa äärimmäistä häpeää.
Punavihreät, alkaen SAK:sta, ovat jo vuosikymmeniä mafiamaisesti toimineita kansanriistäjiä, talousrikollisia.
Siksi.
PerusSuomalaiset ovat sotineet Suomen Venäjämielisiltä.
Suomi kuuluu vain PerusSuomalaisille.
Persut kuuluvat Venäjälle.
Miksi Perussuomalaiset kuuluisivat Venäjälle?
Venäjä on persujen henkinen kotimaa. Kaikki persujen tempaukset ovat Venäjän edun mukaisia ja haitaksi Suomen kansalle.
Välillä syytätte persuja USA:n mielistelystä nyt Venäjä-henkisyydestä.
Kyllä persut ovat ihan vain Suomi-henkisiä ja Suomen itsenäisyyden kannalla kuin olla ja voi, jota sinä et ole, vaan olet ulkomaalaismielinen ja Suomi-vastainen sydänjuuriasi myöten, se kuuluu ja näkyy kauas.
Ennen oli termi "rauhan puolustaja" eli Neuvostoliiton ystävä. Nykyisin "kansallismielinen patriootti" eli Venäjän ystävä
Ajat muuttuvat, mutta aina löytyy hyödyllisiä idiootteja auttamaan Venäjää. Kannattaa tsekata, missä "patriootit" saavat "kansallismielisen" viestinsä kuulumaan. Aivan oikein Venäjä-mielisessä ja -vetoisessa mediassa.
>>Persut ovat uIinan määrästä päätellen Suomen hädänalaisin ryhmittymä.
Miksi kukaan heitä auttaisi, kun ovat itse kieltämässä muiden auttamisen?<<
Viherpunikki jättää osan kertomatta. He yleensäkin ovat varsin lyhytsanaisia.
PerSut eivät halua edesauttaa rkp-viherpunikkien (Henriksson, Andersson, Haavisto, Ohisalo sekä pieni, tyhmä, rahanahne "pm" Marin, joka ei ymmärrä kuin oman peilikuvansa) Suomen ja suomalaisen alkuperäiskansan vastaista terrorismia.
Varmaan Haavistokin nyt pääsee Voguen kanteen? Pikkusormi pystyssä: "Talipani on minun kansani!" (Viitaten J. Arafatin pikkusormeen.)
Ihan turha sakki persut Suomessa, ei tuollaista populistiporukkaa täällä tarvita mihinkään. Kunhan räksyttävät ja jos he pääsevät todelliseen valtaan, niin ahtaaksi menee elämä Suomessa. Hyvä esimerkki kuinka briteille kävi Brexitin kanssa, jo nyt Brexit on maksanut enempi, mitä koko 47 vuoden maksut oli EU:ssa. Perusbritti on nyt ihmeissään, kun sitä populistien luvattua autuutta ei tullutkaan.
Suomi tarvitsee jatkossa maahanmuuttajia ja jäsenyytemme EU:ssa on ollut menestystä, ei menetystä! Persuja emme kuitenkaan tarvitse!
ps. en ole vihervassari, olen 63 vuotias suomalainen kokoomuslainen ja nähnyt aika monenlaista systeemiä myös ulkomailla välillä asuessani.
Näet mitä näet, mutta et tosiasioita valitettavasti.
Persut kannattaa pakolaisten ottamista suomeen. Nimittäin lappi tarvitsee inuittejä selvitäkseen. Näitä etelän pakolaisia suomeen ei tarvita yhtään.
Nykypersuja venäjämielisempää puoluetta ei ole suomessa vielä koskaan ollut. Esim. SKP on kova porvaripuolue purrapersuihin verrattuna.
Porvari? Venäjä? Punapersut?
Hurri ei tunne Venäjää ollenkaan.
On jäänyt aidosti sivistävät koulut käymättä.
Porvarithan ne ovat pahimpia kommunisteja muutenkin. Aina on heillä kädet veronmaksajien taskuissa.
Potaskaa taas puhut, kun et mistään mitään tiedä, huviksesi vain höpiset omia höpinöitä.
Mitä sitten? Eivät venäläiset ole vihollisiamme. Kunnioittavat meitä ja antavat olla rauhassa. Näin toimii todellinen keisarikunta.
Te itse, keitä te olette? Viikinkiroskaväkeä. Ensimmäisellä vuosituhannella tuhositte koko Euroopan, ryöstitte sen aarteita. Jerusalemin temppeliaarteet, te roskaväki varastitte ja hävititte ainaisissa sodissanne. 900 jKr te jätitte natsiaatteenne Saksaan ja jatkoitte sotaretkeänne Pohjolaan.
Valtasitte Kainuun kuningaskuntamme, ryöstitte, raiskasitte, orjuutitte, möitte lapsiamme lähi-idän pedofiileille orjakauppiaille ja näissä puuhissa olette tänäkin päivänä. Venäjälle hyökkäilitte jatkuvasti ja Pietarin puulinnoituksen poltitte kahteen kertaan, kunnes nuo tuolloiset rauhanihmiset rakensivat sen kivestä suojakseen.
Pystytitte väkivaltaisen roistovaltakuntanne muiden maille ja puhutte siitä kuin se olisi ollut jotain hyvinkin kunniakasta. Te ette kuulu koko Pohjolaan, kaikki teillä on rikoksilla hankittua! Herrastelette muiden rahat, kullat ja hopeat varkaan kauloillanne. Mitään omaa teillä ei ole koskaan ollut! Kaikki kunniallisilta kansoilta ryöstettyä.
Mutta tuomio on tullut jo teidänkin päällenne: nuo muslimikaverinne hallitsevat jo Ruotsia, siellä on sisällissota ja nyt teitä vuorostanne tapetaan ja raiskataan.
Te olette syvästi pahuudelle sielunne myynyttä kansaa, eikä teille ole varattuna kuin Helvetti. Te jätätte jälkeenne vain tuhoa ja kuolemaa, mitään hyvää ei teistä ole koskaan lähtenyt. Nyt te olette tosissanne hävittämässä Suomea. Teidän Henrikssoninne lennättämänä tulee nyt laumoittain lähi-idän sotarikollisia Suomeen! Hän vaati, että noiden rikollisten määrä on tuplattava! Ja homo-Haavisto, jossa ei ole miestä, eikä naista, suostui.
6 miljoonaa juutalaista, lisäksi muita etnisiä ja uskonnollisia vähemmistöjä murhattiin teidän oppejanne käyttäen! Nyt te olette käynnstäneet suomalaisten kansanmurhan, hurrihallituksenne myötävaikutuksella.
Te ette saa koskaan anteeksi. Rukoilen näkeväni sen päivän kun sekä Ruotsi että joka Ankkalampenne on tulessa, niin ettei teistä jää jäljelle kuin savu ja etova muisti lähi-idästä pois häädetystä kansasta, jonka ylimielisyydelle ja pahuudelle ei Euroopan ja Pohjolan historiasta löydy vertaa.
Persut on Suomi-mielinen perussuomalainen perinteitä myöten. Sinulle ei kelpaa Suomi sellaisena kuin se on vaan haluat muuttuvan sen muuksi.
Sinun kaltainen ei halua muuta kuin pahaa Suomelle, niin suomalaiskielteisiä kirjoituksesi ovat.
Ja aloittaja itse nyt sitten kieltää auttamisen?... vaikka arvostelee auttamisen kieltämistä...
Ap-trollin agenda on Suomen kahtiajako. Älkää menkö trollin vedätykseen.
Persut vaikuttavat olevan jakajista ykkösinä. Ovat kaikesta eri mieltä, jopa samaa mieltä ollessaan. Kuntavaali-itku nyt yhtenä esimerkkinä.
Lakialoite persujen hoitoon saattamisesta?
Te itse autatte.
Te teette sitä jatkuvasti. Kannatatte haittamaahanmuuttoa joka vie lopulta maamme selvitystilaan kun raha yksinkertaisesti loppuu tulijoiden elättämisessä. On yksi puolue joka tätä vastustaa ja sellaiset jotka eivät halua että kansamme joutuu orjaksi omassa maassamme, he äänestää persuja.
Orjuuttajana toimii tulevaisuudessa eräs uskonto josta vihervassut tykkää. Tällä tavoin te nostatte persujen asemaa.
Lopettakaa kokonaan haittamaahanmuutto niin Persut lakkaavat olemasta tai joutuvat pienpuolueeksi ikuisesti. Se olisi niin helppoa mutta teillä on unelma.
Muista aloittaja se että aina tulee vastavoima jollekin toiminnalle, aina.
Joko hyvässä tai pahassa.
Suomessa on yksi haittaihmisryhmä ja se on persut. Persujen logiikan mukaan heidän itsensä pitäisi lähteä pois Suomesta.
PerSut = perus suomalainen kansa. Suomalaiset. Etenkin Tampereen kommunistithan taas ovat paljolti Treen punikkihuorien ja jään yli meille 100 vuotta sitten luikkineiden, oman maansa vaikeuksiin hylänneiden Kronstadtin matruusien jälkiläisiä. Hurrijohtoinen Vasemmistoliitto on siis tätä joukkoa.
>>Suomessa on yksi haittaihmisryhmä ja se on persut<<
Vihollisen puhetta. Vihollinen = Rkp = jokainen (suomea halveksiva) ruotsiapuhuva ja tällä erillisoikeuksia persukansalta 800 vuotta huijannut kansanrikollinen, on nyt aktiivinen näillä foorumeilla.
Lyhyillä lauseilla (jottei kielivamma paljastuisi) levittävät Suomen ja suomalaisuuden vastaista vihapuhetta.
Persut ei muita kuin persujen vihaajia kun haluavat estää heidän kulttuurimarxilaista unelmaa toteutumasta.
Korostan, marxilaista. Se aate on vaikuttanut sadan miljoonan ihmisen kuoleman. Vielä se on salonkikelpoinen. Hullua.
Persut, jotka ainoana puolueena pitävät Suomen ja suomalaisten puolta, muut varsinkin punavihreät haluavat luovuttaa Suomen muille maailman kansalaisille ja hävittää koko suomalaisuuden.
Heidän mielestään kun ei saa edes sanoa ja opettaa, että Suomessa Suomen tavalla. Jos ei Suomen rauhan ja sovun tavalla, niin kuinkas sitten, lähi-idän sotaisuuden ja naisten alistamisen tavallako punavihreät haluavat Suomessa elää?
Painotan sinulle vielä tuota seuraavaa:
Lopettakaa kokonaan haittamaahanmuutto niin Persut lakkaavat olemasta tai joutuvat pienpuolueeksi ikuisesti. Se olisi niin helppoa mutta teillä on unelma.
Toisekseen, luopukaa kiimastanne viedä Suomi kommunistiseen liittovaltiokurimukseen.
Näillä eväillä ei tarvittaisi persuja. Miksi ette toimi? Mikä mättää?
Jos kommunisteja tarkoitat, niin heitä ei Suomessa ole montaakaan tuhatta. Putoilevat puoluerekisteristä vähän väliä.
Suurinta haittaa Suomen kansalle tekee tällä hetkellä persut, jotka ovat kuin ei-toivottu paska kengänpohjassa. Se vuoksi heitä kutsutaan haittapersuiksi.
Ainiin, se unelma kansojen sekoituksesta. Se mättää.
Kuka nyt kotoaan muualle lähtisi? Kun sinulle ei kelpaa Suomi sellaisena kuin se on, muuta vaikka sinne missä pippuri kasvaa ihailemaasi kulttuuriin. Minulle on ainakin tärkeää suomalaiset perinteiset ja arvot, muuta en halua.
Suomalainen ei vihaa kategorisesti kaikkia muita ihmisiä. Se erottaa persut oikeista suomalaisista.
14:06 hyvin sanottu👍
suomalaisia on alle 10 miljoonaa jäljellä
ja niistä noin 5,4 miljoonaa asuu Suomessa
ja joku punkku kokkare
kuvittelee, että täällä on resursseja auttaa
koko planeettaa.
Kenellä tässä on mittasuhteet hukassa?
AP?
Toistan.
Tämä on harkittu, suomalaisen kansan kansanmurha. Suorittajina nyt presidentti Niinistö sekä Suomen eduskunta sekä hallitus.
Yksikään Suomeen lennätetty afgaani ei omistanut Suomessa edes omaa kotia, ei ollut osoitetta, eli eivät olleet koskaan aiemmin Suomessa käyneitäkään.
Suomen rikollinen sisäministeri, M. Ohisalo:
https://www.is.fi/politiikka/art-2000008210817.html
>>12:03
Joukkoa vastassa oli terveydenhuollon henkilökuntaan ja heidät majoitetaan vastaanottokeskukseen ympäri Helsinkiä, ennen kuin heidän sijoitetaan kuntiin.<<
Meille valehdellaan kaiken aikaa päin naamaa. Näidenhän piti olla Suomen kansalaisia! Ja Puolustusvoimien sotakoneet, ilman että näkyvät tutkassa, hakivat ne tänne.
Ruotsi ja USA varustautuu Venäjän vastaiseen sotaan, Suomen maaperällä ja suomalaisten hyväuskoisuutta ja ystävällistä mutta samalla tyhmää ja naiivia kansanluonnetta hyväksikäyttäen.
Saksalaiset sotilaat sanoivat täällä aikoinaan: "Suomessa asuu rikas, mutta typerä kansa."
"Vihollisistamme" vain Venäjä on antanut meidän olla täysin rauhassa. Kun sota syttyy ja myöhemmät sotaoikeudenkäynnit, tämä on tosiseikka joka tulee olemaan heidän puolellaan. Suomi aloitti sodan ja Suomi jälleen maksaa kaikki kulut. Maamme paloitellaan ja jaetaan eri vihollisryhmien kesken.
Tämän saivat aikaan (osa jo kauan sitten petasi) :
Kokoomus (Zyskowitch, Niinistö),
Demarit (Halonen, Rinne, Marin)
Vihreät: (Haavisto ja Ohisalo)
Vasemmistoliitto (Arhinmäki, Andersson)
Rkp (Thors, Henriksson)
Tässä nuo nimet, jotka ovat sodan, terrorismin, maamme ryöstön ja tuhoamisen, Isänmaamme Lännen vihollisten sotatantereina käytettävissä. Maamme eläinten rääkkäysten (vihreät hylkäsivät nuo pienet jo kauan sitten!), suomalaisen kansamme raiskausten ja kansanmurhamme taustalla ja puolesta.
Sekä samoin tuota kaikkea, naapurimme, meille ainoan, ystävällisen Venäjän vastaisten viharikosten taustalla.
Noille kansanmurhaajillemme varmaan maksetaan hyvin, tai ainakin kohtuudella. Ketkä maksavat? Mitä ilmeisimmin multirikkaat, Arabian niemimaan eri islamilaiset öljysheikit, jotka eivät itse viitsi sormiaan vereen kastaa, mutta maksavat kyllä, jos joku hölmö maa sen heidän puolestaan tekee.
PerSuja ei joukossa näy, ei Kepua...
Ovat suomalaisia puolueita, yksikään noista edellä ei tätä ole.
Länsi on sytyttämässä sotaa Venäjää vastaan. Siksi sotajoukkoja tuodaan lähi-idästä asti.
Hölmö Niinistö mahd. edelleen luulee Lännen olevan meille ystävällinen taho. Laittoi ruletissa panoksensa väärälle numerolle.
Ja koko kansa tullaan tappamaan, hurrit ulvoo näillä foorumeilla jo valmiiksi innosta. Heillä on suunnitelma häätää suomalaiset Venäjälle. Häh? Sehän moneen kertaan on ilmoitettu täällä: "perSut (eli perus-Suomi) ajetaan Venäjälle!"
Kuuntele Riikka Purran uusin haastattelu:
https://areena.yle.fi/1-50654906
Ja kun noita Persuja on niin iso määrä autettavana, oliko niitä äänestäviä jo yli 500000, ja määrä sen kuin lisääntyy?
Kuntavaaleissa apinaIauman ehdokkaita äänesti 354 236 vatipäätä. Siis isohkon kaupungillisen verran jumeja. Paljon on tyhmyyttä edelleen Suomen maan rajojen sisäpuolella. Onneksi ulkomailta saadaan älykkäämpää väkeä, niin kansan keskimääräinen äo:kin kasvaa.
Se on tosi hieno asia, enemmänkin tarvittais korkeasti koulutettua työvoimaa ulkomailta.
Hallituksemme ja Pekka toimii hyvänä työvoiman lisääjänä näin selviämme suuresta työvoiman puutteesta.
Suomi nousuun sano Pekka.
Ulkomaalaiset ovat sivistyksen tuoneet Suomeen ennenkin. Ilman ulkomaalaisia koko kansa olisi yhtä persulaumaa.
Ruotsalaisen puhetta. Tätä hurrit ovat jauhaneet 800 vuotta.
Järkeä, kokonaisvaltaista ja kauaskantoista ajattelua. Pyritään ajattelemaan mitä tekemisistä seuraa eikä vain tehdä asioita jostakin aatesyistä kahjosti kuten punavihreät tekevät. Yritys pelastaa maailman vain tuhoaa Europan. Mitä järkeä siinä pn?
Kun ruotsalaiset hyökkäsivät Pohjolaan, ne lähettivät paaville viestejä, joissa väittivät "suomalaisten olevan puissa roikkuvien apinoiden kaltaisia". Paavi ja koko Vatikaani hymähti. He tunsivat Kainuun kuningaskunnan, mutta sivistymättömät gootit eivät.
Tuo sama, suomalaisten vertaaminen "apinalaumaksi" ja "vatipäiksi" nimittely, tämä on suomenruotsalaisuutta, edelleen.
Rkp on tätä mielikuvamuokkausta harjoittanut, muokannut mielikuvaa, kuin he, pelkät eri kansojen maita ja omaisuuksia ryöstelevät varkaat, edustaisivat "sivistyneistöä". No, muiden rikkauksilla, varastetuilla omaisuuksilla on voinut kouluttautua korkeisiinkin virkoihin, mutta koulutus ja hengensivistys eivät ole sama asia. Tämä ruotsalaisten syvä, fasistinen ylimielisyys (heistä, Saksassa jonkin aikaa siivestelleistä gooteista, on natsiaate lähtöisin), tosin ilman mitään todellisia ansioita, mutta ilmenee edelleen kaikessa perivihollisemme, Rkp:n toiminnassa.
Olen Helsingissä syntynyt ja kasvanut, kokenut ruotsalaisten vihan ja
a) koulukiusaamisen. Heidän opettajansa laittoi heidät samaan aikaan välitunneille suomalaislasten kanssa (heille olisi ollut oma välitunti-aikansa, sillä koulu oli suuri) ja nämä saivat opettajan luvalla huudella ja pahoinpidellä meitä suomalaislapsia.
b) Asuintalojamme vastapäätä, tien toisella puolen oli nk. "ruotsalaisten talot" (Ankdammen). Muistan iäti sen näyn, kun lähes aikuiset pojat ulvoen, pesäpallomailat ilmassa syöksyivät hakkamaan pihamme pieniä lapsia. Näen silmissäni pienen suomalaispojan verissään hiekkalaatikoilla huutaen "isää!" apuun. Seisoin kauempana kurkistellen, piiloon juosseena, hiljaa, kädet nyrkissä (olin n. 4-vuotias) ja vannoin, etten koskaan unohda, anna anteeksi.
c) Suomenruotsalainen pankinjohtaja huijasi minulta suuren summan rahaa, mutta voitti oikeudessa.
d) Työpaikoilla sama juttu. Hurrit leikkivät johtajia, komentelivat suomalaisia kuin orjia. "Minun nimeni ei ole "A-fghaan", vaan "afgh-AAAn!"" Mistähän Afganistanista sekin muija oli alkujaan kotoisin? Eräs hurri kun ei saanut riittävän nopeaa palvelua, kutsui minua nimellä "Satans piga!" Me taas osasimme käyttäytyä noita moukkia kohtaan asiallisesti.
Mutta joka sana jäi kyllä mieleen.
Jos ihan tarkkoja ollaan ja sukutauluja katsottaisiin, itselläni on taatusti "herraskaisemmat" sukujuuret kuin yhdelläkään noista halpamaisista, sivistymättömistä, pikku nilviäisistä,.
Tuo "satans piga"-henkilö oli yksi viime vuosisadan alun helsinkiläisiä, paremmankansan katuhuoria, Ville Vallgrenin ryyppyremmiä. Ei toivottavasti sentään itse Haavis Manta?
Ja te vaan lisäätte Persujen kannatusta. Ettekö te nyt tajua mitä olette tekemässä? Jos minä haluaisin saada Persut unholaan, minä alkaisin puolustamaan omaa kansaa ja kansallisvaltiomme. Se on siinä.
Persut eivät ole natseja mutta sen erään Saksan hirmu-ukon nousu johtui siitä että poliittinen eliitti ei välittänyt kansan ruohonjuuritasosta. Turhautunut ruohonjuuritaso sitten alkoi kannattamaan natseja. Nyt on periaatteessa sama ilmiö. Miksi te punikit ette koskaan välitä omasta kansasta enää?
Minä jos olisin vasuri ja vihaisin ketään ihmistä, varsinkin persuja, minä tekisin korjausiikkeen politiikassa. Alkaisin ajattelemaan omaa kansaa kaikessa ensin - etenkin tekemään hyvää omalle kansalle. Vain sillä lailla saadaan tämä tyytymättömyys pois eikä vaihtoehtoa tarvita. Nyt buumi on kaikkea muuta. Globalisaation saatana vaikuttaa tämän. Kärsikää sitten Persuja tuomiopäivään asti kun ei oman kansan etu kelpaa.
Jos joku ilkeääkin sanoa persuja natseiksi, minä esitän perustelut sitä vastaan.
Viherpunikki vain kuvittelee ja tulee pettymään pahasti sillä kansa on nähnyt jo tarpeeksi viherpunikeista ja persut ovat seuraavissa vaaleissa ylivoimaisesti suurin puolue.
Viherpunikkien kannatus menee alas kuin lehmänhäntä ja on kuihtumassa tynkäpuolueeksi eikä uutta hallituspaikkaa tule enää koskaan.
Toveri Moktar nauraa vartin tai kaksikin viherpunikeille.
Purra: Suomalaisia auttaneiden kurkut saa katkaista.
Saiskos linkin?
Montako tuhatta on seuraava vieraslajimäärä
Persujen puoluekokouksessa Venäjä-mielinen muka "patriootti" sai paljon ääniä ja hänen tukiporukkansa tietenkin epäilee"perustellusti", että nämäkin vaalit on väärennetty, kuten USA:ssa. Purra onkin globalistien sätkynukke ja Brysselin mielistelijä. Saapas näkkee mitä jälkeä Tiihosen kenkä tekkee, kun monottaa Persujen sisäistä järjestystä...
Joko pian Kabulin kentällä suomalaisen joukon toiminta päättyy verilöylyyn?
Että pääsee puhumaan persujen tapattamista suomalaissotilaista.
Miksi SKP:n saitilla keskustellaan jatkuvasti persuista? SKP jää täysin mopen osalle. Onko kyse yksinkertaisesti siitä, että kommareilla ei kerta kaikkiaan ole mitään sanottavaa..