Mikä suomalaisessa kilpajudossa tökkii osa 2

Anonyymi

Tämä tokkii, kun katsoo ketkä on saanut valmennus pestin Eetu Laamasen seuraksi Pajulahden leirille SS, SP ja uutena KK niin ei tästä tule mitään. Olisi kiva tietää kuka valinnat tekee ? Mutta taidan tietääkin se on suomen judon sylttytehdas eli Valmennusvaliokunta, mistä sinne kaikki läpi mädät ja korruptioituneet löytyykään. Eetun puolesta harmittaa.

16

1404

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mikä sinua vaivaa ja mädättää? Hyviä ihmisiä, joilla on keskenään erilaisia taitoja ja vahvuuuksua,joilla tukea ja auttaa nuoria eteenpäin.

      • Anonyymi

        Samaa mieltä, hyvä tiimi. Vain Jami puuttuu....


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Samaa mieltä, hyvä tiimi. Vain Jami puuttuu....

        Niin missä Jami on?!! Onko porukka kyllästynyt....


    • Anonyymi

      Juuri näin. Sitä paitsi Eetu on itse valmennustiiminsä valinnut. Ei hänen puolestaan kannata harmissaan olla. Ei häntäkään harmita.

    • Anonyymi

      Ei valmennusvaliokunta päätä keitä Eetu on tiiminsä kysynyt. Aloittaja kuulostaa jo melko vainoharhaiselta.

    • Anonyymi

      Jos Judoliitto maksaa päivärahat ja kilometrikorvaukset niin kyllä maksaja päättää.

      • Anonyymi

        Niin varmasti päättää, mutta päätökset kulkevat ensin vastuuvalmentajan kautta. Mikä näissä otoissa edes nyt tökkii?


      • Anonyymi

        Miksi maksaa jos on täys ylläpito?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miksi maksaa jos on täys ylläpito?

        Mee nukkumaan!


    • Anonyymi

      Kenellä näistä on se tieto, ketkä jatkossa ovat kantavia voimia u18 majussa? Vuoden vaihde tulee ja suurin osa maailmaa kiertäneistä tippuu pois. Nyt on Eetulla työsarkaa, että saadaan homma toimimaan. Jos oikein ymmärsin eivät tuonne tyrkyllä olevat junnut ole saaneet mitään palautetta valmennukselta jatkosta tai edes menneestä työstä. Valitaanko valmennusryhmän suosikit tai kavereiden valmentamat junnut vai missä oikein mennään? Nyt täytyy hommat saada uudelle tasolle tai taas menetetään yksi u18 ikäluokka. Kuinka moni noista tulevista ja olevista valmentajista esimerkiksi tietää miten ja kuinka paljon treenataan ja mitä ne parhaat junnut oikein tekevät ja millä teholla. Kyllä pitää jatkossa tiimillä olla mielenkiintoa ja puhdasta intohimoa viedä lajia eteen päin eikä vain tehdä tarvittava palkan/korvausten saamiseksi. Toivon, että homma etenee oikeaan suuntaan ja yhteistyö seurojen kanssa paranee, siis muidenkin seurojen kuin niiden joiden porukat tuonne on valittu.

      • Anonyymi

        Paljastan sinulle että keksin sata parempaa tapaa saada rahaa kun olla judoliiton hhommissa. Vklp kaupankassallaki on tuottavampaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Paljastan sinulle että keksin sata parempaa tapaa saada rahaa kun olla judoliiton hhommissa. Vklp kaupankassallaki on tuottavampaa.

        Hienosti pureuduttu edellisen kirjoittajan tekstin ytimeen. 💪


      • Anonyymi

        Hyvä kommentti, mutta mikä taas hävittetty U18 ikäluokka? Joka vuosim1-2 Ejusta EM :ään otteluvoittajakin ja mitaliakin tullut... taidat seurata poika judoa.


    • Anonyymi

      Tytöt ja naiset viimeiset ainakin 10 vuotta ovat suomen judon eturiveissä suomea edustaneet. Maailmanrankingissa vuosiin on paras suomalainen mies. Naiset ovat parempia olleet ja ovat judossa. poikkeuksiakin on kuten nykyinen ykköstykkimme Puumalainen näyttää...ja Turpal. Peilaappa aikaa taaksepäin.... pojilla ei tahto ja sydän riitä.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      83
      1459
    2. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      67
      1245
    3. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      219
      1214
    4. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      202
      1213
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1049
    6. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1009
    7. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      134
      936
    8. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      923
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      79
      811
    10. Ihmeelliseltä pikkunaiselta....

      Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t
      Ikävä
      123
      808
    Aihe