Miksi katsastusmies laittaa auton hätävilkut päälle katsatustilanteessa. Pois hätävilkut kytketään yleensä ennenkuin nostetaan nosturilla alustan tarkastusta varten. Mielestäni jotenkin älytön käytäntö. Onko tällaisen vilkuttelun taustalla jotain tietämisen arvoista?
Hätävilkun käyttäminen
12
741
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi katsastaa jokainen tuntee autonsa jotka ei vie korjaamolle
- Anonyymi
Monta kertaa katsastetaan 50€ käteen
- Anonyymi
Näin on hyvä niin
- Anonyymi
Hätävilkkujen toiminnan tarkastaminen kuuluu katsastukseen, lisäksi katsastajan tulisi varmistua suuntavalojen väristä. Tämä tapahtuu usein laittamalla hätävilkut päälle ja kiertämällä auton ympäri. Peilien kautta katsottuna, kuljettajan paikalla istuttaessa valot saattavat näyttää valkoiselta, mutta auton ympäri kävellessä ruskeankeltaista sävyä on vielä sen verran, ettei katsastaja kehtaa asiaan puuttua vielä tällä kertaa.
- Anonyymi
Kertaakaan en ole todennut, että katsuri laittaisi vilkut päälle, kiertäisi auton ja laittaisi sitten ne sitten pois päältä.
Katsastusmies kytkee hätävilkut päälle usein sisään halliin ajaessaan ja vilkkuja pidetään päällä ainakin päästömittauksen ajan ja usein vielä pidempään, siihen saakka kunnes auto nostetaan nosturilla ilmaan.
- Anonyymi
Ne pitää listaa katsastajista Niil on monta keinoa hylätä pakokaasu pilli laitetaan huonosti putkeen pikaiset laitteet. Ym.taysin turhaa touhua vähän tai usein lähdetään pakokaasut on mitä on ruostetta jarrulevyjs. Uudet auton levyt ruosteen viikos kun kosteaa .
- Anonyymi
Menin katsastukseen NS.yli mennyt? Auto vides huomasin inssin naamasta alkuperäiset levyt paksuutta on ruostetta on vähän pintaruostetta kun vähän ajan vaihtoon 2vuoden päästä sama toisespaikas varasin netis yli menneet sama maksaes akan naama venyi Kats ins.levy ruosteen vaihtoon .SIIHEN LOPPUI KSTSASTUS Nämäkin paikat on hiljentynyt ennen oli jono nyt ei ketään
- Anonyymi
Kannattaisi varmaan opetella kirjoittamaan ensin ennenkuin tänne kirjoittelee, vajakki paska!
- Anonyymi
Nyt on kyllä ulosanti kohdalaan!
- Anonyymi
Pitääkö sähköauto pakokaasu mitata sanooko Lipposen,Benin,Vanhasen,ym.halliitusten lait niin
- Anonyymi
sähköautosta mitataan palokaasut kun akku tuikataan tuleen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
sähköautosta mitataan palokaasut kun akku tuikataan tuleen.
Sähköauto katsastetaan ulkona kaukana kaikesta syttyvästä ihan turvallisuussyistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2222936Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1732556Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1091208Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1321112- 701068
Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831045Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2831021Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka341996Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20929Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22788