Perussuomalaisten hillutolppa

Tämän päivän uutimen mukaan Riikka Purra arvostelee Maria Ohisaloa: ”Miksi vihreät saa hillua hallituksessa?" Varmaankin sen vuoksi, että vihreet ovat hallituksessa. Persuistahan ei ole enää saavuttamaan tätä hillutoloppaa, ja persut eivät näin ollen saa hillua oppositiossa. Ärripurra sentään. Audin nahkanen takapenkki jää haaveksi vaan.
16<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Kuinkahan yksinkertaiseksi pitäisi asia muotoilla, että kopioantipersu, pääsisi edes hajulle siitä mistä on kyse.

Kopioantipersulla lyö äly nollille, välittömästi jos Perussuomalainen sanoo jotain, vaikka sen olisi muotoillut kuinka matalaotsaisille, kopioantipersu vääntää siitä aloituksen, ja ihmettelee.

Äänestä
  • Perussuomalaisten sanomiset ovatkin tarkoitettu omille matalaotsaisille perus-perussuomalaisille, heihin ne uppoavat kuin kuuma veitsi sulaan voihin.

    1Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Perussuomalaisten sanomiset ovatkin tarkoitettu omille matalaotsaisille perus-perussuomalaisille, heihin ne uppoavat kuin kuuma veitsi sulaan voihin.

    Antipersu tarkoituksella syöttää kiekon persun lapaan, josta sitten persu aina tuikkaa kiekon omaan maaliin.

    Äänestä

Kuuden millin puoluetuella Persut voi ostaa Audin ja levittää silti uusafasismiaan.

Äänestä
  • Vituttaako se sinua?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vituttaako se sinua?

    Ei kannatta ostaa niinkauan vielä kun on rahaa.

    Äänestä

tarvitsee varmaan sitten vaihtaa auto polkupyörään ei tarvitse bensasta maksaa saati katsastaa , jää hallitukselta paljon verotuloja saamatta.

Äänestä
  • auto vero 🤣 väliaikainen sellainen 🤣🤣🤣

    Äänestä

Turhia puolueita voidaan karsia seuraavien vaalien jälkeen, niin jää rahaa persuille!😁😁😁

Äänestä
  • "Persuistahan ei ole enää saavuttamaan tätä hillutoloppaa, ja persut eivät näin ollen saa hillua oppositiossa"

    antipersun antia😁.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    "Persuistahan ei ole enää saavuttamaan tätä hillutoloppaa, ja persut eivät näin ollen saa hillua oppositiossa"

    antipersun antia😁.

    Äläs nyt kopioantipersukopio meitä antipersuja sentään sotke tähän kopiopersukopio antiasiaan.

    Äänestä

  • NSDAP:n hengessä kaikki muut puolueet kiellettävä?

    Äänestä

Nauratti tuo Purran "hillutolppa".

Äänestä

Aloittaja on niin yksinkertainen täysluupää, ettei tajua, että pointti oli HILLUMINEN. Hillumista on typerän politiikan harjoittaminen, josta suomalaiset joutuvat kärsimään.

Äänestä
  • Ai Purra tarkoittikin persuja. Viisasta persupolitiikasta ei ole näyttöä, tosin kuin muilla puolueilla on ainakin puolueiden omin kannattajien mielestä.

    Äänestä

Eikö Purra tiedä, että vihreät on hallituspuolue. Vihreät kävi aikanaan hallitusneuvottelut ja allekirjoitti hallitusohjelman muiden hallituspuolueen tavoin.
Kertokaa se Purralle.
Purra hilluu oppositiossa ja hyvä niin. Ei noin tietämätön kuulu vastuuseen.

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tämän päivän uutimen mukaan Riikka Purra arvostelee Maria Ohisaloa: ”Miksi vihreät saa hillua hallituksessa?" Varmaankin sen vuoksi, että vihreet ovat hallituksessa. Persuistahan ei ole enää saavuttamaan tätä hillutoloppaa, ja persut eivät näin ollen saa hillua oppositiossa. Ärripurra sentään. Audin nahkanen takapenkki jää haaveksi vaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu