Lieksan karhu

Anonyymi

Nyt saivat metsästäjät taas tahtonsa läpi, kun tappoivat äitikarhun pennuilta ja lisäksi kaksi pennuista! Hyvin pärjäsi nalle luonnossa, hoiti pentunsa ja osasi piilotella pyssymiehiltä. Muka armahtivat - joo, joo! Toivottavasti illalla nukkumaan mennessä miettivät sitä hädissään yksin itkevää pentua, joka ei todellakaan selviä vielä yksin!! Ihminen on julma eläin!!

4

75

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mikä oikeus ihmisellä on pitää vankina satoja, sayoja tuotantoeläimiä ja sitten tappaa ne kaikki? Jos karhu, tai dusi tappaa ruuakseen, sitä jahdataan, vihataan ja tapetaan. Miksi maailmansa saastuttanut ihminen olisi metsän eläintä arvokkaampi?

      • Anonyymi

        Sairaita ajatuksia. Ei tuotantoeläimet vankeudessa elä, vaan viiden tähden hotellissa all inclusive palvelulla. Jos ihminen antaa eläimelle elämän on ihmisen velvollisuus ottaa eläimeltä myös elämä asiallisesti aikanaan pois, koska luonto ei sitä pysty tekemään ja jos pystyisi tekisi se sen todella julmasti.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sairaita ajatuksia. Ei tuotantoeläimet vankeudessa elä, vaan viiden tähden hotellissa all inclusive palvelulla. Jos ihminen antaa eläimelle elämän on ihmisen velvollisuus ottaa eläimeltä myös elämä asiallisesti aikanaan pois, koska luonto ei sitä pysty tekemään ja jos pystyisi tekisi se sen todella julmasti.

        Eläisitkö itse esim. emakkosikana jolloin olisit vartaloa myötäilevässä häkissä jossa et edes päätäsi voi kääntää. Välillä tuodaan sitten läski karju paikalle sinut raiskaamaan ties monettako kertaa. Ei kuulosta viiden tähden hotellilta.

        Totuus on se, että asehullut poliisit ja metsästäjät haluavat ampua ja tappaa.


    • Anonyymi

      Mieitkö sinä sen emokarhun karsimusta kun rauta pursitaa tassua koko ajan , tuottaen raastavaa kipua joka askeleella niin ettäkarhu kinkkaa kolmella jallla kun ei krsi laskea käpäläänsämaahan, ja haava mätii ja tulehdus jäytää koko elimitöä. Eipä taitaisi olla häävi sekään elämä. Tuskin olisi saanut tarpeeksi raviota talven varalle ja vähitellen kitunut kuoliaaksi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      82
      1399
    2. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      68
      1197
    3. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      205
      1192
    4. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      214
      1184
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1039
    6. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      103
      993
    7. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      913
    8. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      129
      894
    9. Ihmeelliseltä pikkunaiselta....

      Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t
      Ikävä
      123
      788
    10. Tiesin, että olet jotenkin paha ihminen

      Vaikka muuta osaat esittää.
      Ikävä
      77
      765
    Aihe