Meidän pääministerin Sanna Marinin mielestä johtuu.
https://www.youtube.com/watch?v=ETbm6EK1h98
Jos siis taudit johtuvat ilmastonmuutoksesta, niin siinä tapauksessa satoja vuosia sitten ei olisi pitänyt olla ruttoa, isorokkoa, koronaa ja muita vaarallisia tauteja. Ja miten Sanna Marin sitten selittää esim. Aidsin tai oikeammin HIV-viruksen? Johtuiko sekin ilmastosta?
Taas tuossa poliitikot vain kiistelee keskenään. Jotain asiaakin tuossa oli, esim. Halla-aho sanoi, että mitä enemmän tehtaita lakkautetaan Suomessa, niin sitä enemmän tuotanto siirtyy esim. Kiinaan, jossa tehtaat savuttaa kivihiilen voimalla ja se ei ole ilmaston kannalta kestävä asia. Olen samaa mieltä hänen kanssaan tuosta, vaikka muuten en Perussuomalaisia yleisesti kannata.
Jos ihminen on tottunut valehtelemaan kaikesta, vaikkapa että elvytyspaketti on kertaluontoinen, maahanmuuttajarikollisuus johtuu korona-ahdistuksesta yms. eikä niitå puheita koskaan aseteta kunnolla kyseenalaisiksi vaan vieläpä kompataan useilta tahoilta, niin mitäpä luulet etteikö sitä voisi sitten tuollaistakin ihan pokkana väittää että korona on ilmastonmuutoksen seurausta.
Johtuuko korona ilmastonmuutoksesta ?
5
122
Vastaukset
- Anonyymi
"Ainoastaan idiootti tekee samat asiat uudelleen ja uudelleen, ja odottaa eri lopputulosta"
-Albert Einstein-
Sanna Marin on idiootti. Käyttäytyy samalla tavalla kuin idiootit ennen häntä ja uskoo, että saavuttaa sillä eri lopputuloksen.
Voin kertoa hänelle ja häneen uskoville salaisuuden. Ei tule toimimaan ikinä. Samat syyt, samat seuraukset. Eikä ideologian "oikeellisuus" tule sitä ikinä muuttamaan. Joskus on suotava käyttää sitä ns. maalaisjärkeä. - Anonyymi
Sanna taitaa olla lättäpää eli järkijättö.
- Anonyymi
Sanna on SDP kommari.
Video Sanna Marinista ei ole käytettävissä! :o
- Anonyymi
Jotkut taudit lisääntyvät ilmastonmuutoksen myötä, toiset eivät. Pöljä. Turha aloitus taas.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 854598
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺864426Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭433759Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli173612Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle402987Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102794En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä212711IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm392143Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1581758Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli1171332