Afganistanin kohtalo on yhdentekevää.
Bidenin puolesta koko Afganistan voidaan haudata vaikka kompostiin.
Mutta kun 13 Usan sotilasta kuolee räjähdyksessä niin se on Bidenille kuin maailmanloppu
Bidenin puolesta koko Afganistan voidaan haudata vaikka kompostiin.
Mutta kun 13 Usan sotilasta kuolee räjähdyksessä niin se on Bidenille kuin maailmanloppu
Vastaukset 3
Vanhimmat
LennokkiBideeni nyt aloittaa summittaiset Afganistanin pommitukset muka ISISä vastaan mutta todellisuudesa talipalloja vastaan. Tutkijat jo arvioivat näin käyvän jo ajat sitten että USA ei hellitä otettaan Afganistanista vaan pitää sitä yllä terojärjestönsä ISISn avaulla.
Mitenkähän nyt esimerkiksi vaikkapa Venäjä ja Kiina suhtautuvat noihin jenkkien pommituksiin jos ne nyt toteutuvat tai alkavat?
Sillä Venäjällä ja Kiinallallahan on edellenkin omat suurlähetystöt täysin vallan kokonaan toiminnassa Afganistanissa. Eivät Venäjä ja Kiina nyt lainkaan evakuoineet Afgnanistanista yhtään ketään.
USA ei ole koskaan välittänyt tuhoamistaan maista ja apuakin on vain antanut jos siitä on USAlle rahallista hyötyä