Afgaanit tulee sijoittaa pohjanmaalle..

siellä on tilaa ja mukavaa yhteilöllisyyttä ...
30<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

Selvä - sain juuri Nopankylässä kasvatettuja perunoita.

Äänestä

Ahveneittenmaa olis kans hyvä, opettelisivat ruotsinkielen ja sitten Tukholmaan.

Äänestä

Agraarinen Pohjanmaa kaipaa matalan ammattitason ihmisiä. Myös ilmapiiri on sopivan vanhoillinen.

Äänestä
  • Sipilälle uusia uskonveljiä...

    Äänestä

  • Jokaisessa meissä asuu pieni demari.

    Äänestä

Koko maa on pidettävä asuttuna, joten kannatettava ehdotus...!

Äänestä

Ruotsinkielinen Pohjanmaa on juuri sopiva afgaaneille. Hurrit keksii varmasti töitä ettei joutilaana tarvi maleksia.

Äänestä

Närpiössä jo hieroskellaan käsiä kun halpaa työvoimaa tulossa?

Äänestä
  • J a lisään: Valtionkassa kilisee jos terot terioittaa suomalaisia
    perintöverot

    Uherien omaisilta viedään kaikki valtion toimesta ja pistetään talokin ulosottoon ellei makseta
    Tekijätero vankilaan ja paivärahat sekä terveyden hoito kaupan päälle.

    Tätä on suomi !

    Äänestä

Pohjanmaalla voi nousta uusi orjakulttuuri, kun persuisännät pääsee vauhtiin.

Äänestä
  • Tosin siellä kasva sisäsiittoisuus jos avaajaa katsoo.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tosin siellä kasva sisäsiittoisuus jos avaajaa katsoo.

    aloittaa pioenellä, lopettaa pisteviivaan ja avauskin alle virkkeen
    ei ole edes viesti
    Täällä Pohjanmaalla naurettaisiin ääneen tuollaisille avauksille!

    Äänestä

  • Suvajakilla jäänyt levy päälle, kepuleitahan te tukijullit olette.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tosin siellä kasva sisäsiittoisuus jos avaajaa katsoo.

    No eikös se Helsingin kunnanvaltuutettu sanonut että maalla on sisäsiittoiset?

    Äänestä

Tukijulleille rengeiksi, saavat asunnon ja ruokaa työtä vastaan. Kepulit kannattaa mamutusta joten elättäkööt ne, tukiaiset riittää hyvin ja nehän valittaa aina etteivät saa riittävästi ukrainalaisia töihin, afgaanit ajaa saman asian. Maksakoot palkkaakin jos haluavat.

Äänestä
  • Afgaanit risusavotaan jos ei muuta työtä ole, tukijullit palkkaa mielellään tukiaisillaan. Isot talot, mahtuu hyvin asumaan saman katon alle.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Afgaanit risusavotaan jos ei muuta työtä ole, tukijullit palkkaa mielellään tukiaisillaan. Isot talot, mahtuu hyvin asumaan saman katon alle.

    Katkera sosialisti maukuu..

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Katkera sosialisti maukuu..

    Tehän niitä elättejä olette, pitäisi tosiaan tilat kansallistaa kun ette halua olla yksityisyrittäjiä!

    Äänestä

kauhavalla oli pakolaisia mutta ne siirdettiin etelään,

Äänestä

Onkin jo aika alkaa ottamaan Pohjanmaan tukijulliloisilta tukiaisia pois kovalla kädellä. On aika alkaa tekemään oikeita töitä sielläkin.

Äänestä
  • pohjanmaalta puuttuu poliisit yksi kunta hoitaa kolmea kuntaa päivystämällä,

    Äänestä

Ma halua kartanoo pohjamaa omax nopesti,kiva ku soumi auta nain meita.

Äänestä

Kyllä lestadiolaiseen suurperheeseen aina muutama afgaanipoika mahtuu.

Äänestä

Eteläsuomen pääkylässä on suurin maahanmuuton kannatus ja ystävällisimmin muuttajiin suhtautuvat ihmiset, joten miksi ei sinne heidän ilokseen?

Äänestä
  • Niin, sinne eliitti alueille jossa vihervassut asuu.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niin, sinne eliitti alueille jossa vihervassut asuu.

    Korjaan, eliittialueille.

    Äänestä

  • Se, että täällä Etelä-Suomen pääkylässä on niin runsaasti maahanmuuttoa ja vihreää aatetta kannattavia, johtuu luonnon laista, paska valuu aina ylhäältä alas päin.

    Äänestä

Voihan ne pakolaiset kaikki siirtää Pohjanmaalle mutta muutaman vuoden sisällä ne kaikki valuvat kuitenkin Itä-Helsingin lähiöihin.
En tunne pohjalaistunutta somalia ainuttakaan.

Äänestä

Eikun sinne jotka näitä haluavat eli Ahvenanmaalle.

Äänestä

Tukijulleiltahan puuttuu emäntiä, sinne vaan naiset piioiksi ja emänniksi, ei tarvitse yhteiskunnan elättää, vaikka elätejähän ne tukijullitkin ovat. Miehet rengeiksi ruoka- asuntopalkalla ja vaikka sänkyynkin, onhan niissä homojakin, niin julleissa kuin afgaaneissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

siellä on tilaa ja mukavaa yhteilöllisyyttä ...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu