Tervetuloa koronapassi

Anonyymi

Odotan innolla koronapassin toteutumista jotta voin rokottamattomana vapaana ihmisenä tarkkailla yleisötapahtumien liepeillä teitä hölmöjä jotka menitte ottamaan globalistien myrkkypiikin.Te olette nyt sen myrkkypiikin vankeja kun niitä Big Pharman mömmöjä ei sieltä elimistöstä enää pysty poistamaan.Onnitelen tässä itseäni viisaasta päätöksestäni olla ottamatta mRNA piikkiä.

4

287

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos todella haluat katsoa ravintolassa syöviä ihmisiä tai konsertissa olevia bailaajia ulkopuolelta, niin valintasi on ehdottomasti oikea.

      • Anonyymi

        Ulkopuolelta nimenomaan tarkkailen sillä en missään nimessä halua pyöriä tyhmien piikitettyjen seassa.


    • Jaa, se olet sitten sinä joka siellä möllöttää ikkunassa, nenä litussa.

    • Anonyymi

      https://vm.fi/digitaalisen-henkilollisyyden-hanke

      Digitaalinen henkilöllisyystodistus

      Valtiovarainministeriö valmistelee digitaalista henkilöllisyystodistusta, jota kansalaiset voisivat käyttää erilaisissa asiointitilanteissa.

      Poliisin myöntämä digitaalinen henkilöllisyystodistus mahdollistaisi henkilötietojen osoittamisen sähköisessä asioinnissa ja käyntiasioinnissa. Se toimii mobiilisovelluksena älypuhelimessa tai tabletissa ja tulee passin ja henkilökortin rinnalle.

      Digitaalinen henkilöllisyystodistus parantaa omien henkilötietojen hallintaa. Digitaalinen henkilöllisyystodistus mahdollistaa asiointitilanteessa nykyistä paremman yksityisyyden suojan ja tietosuojan. Valtion ei ole mahdollista seurata, miten digitaalista henkilöllisyystodistusta käytetään.

      Valtiovarainministeriö valmistelee parhaillaan lainsäädäntöä Linkki toiselle sivustolledigitaalisen henkilöllisyystodistuksen käyttöönotosta. Hallituksen esitys on tarkoitus antaa eduskunnalle syksyllä 2022.

      Digitaalinen henkilöllisyystodistus on tarkoitus ottaa käyttöön syyskuussa 2023.

      Nykyisiin passeihin ja henkilökortteihin ei tule muutoksia.

      Lisäksi lakiehdotuksella on tarkoitus mahdollistaa luonnollisen henkilön tunnistusvälineen sekä ulkomaalaisen digitaalisen asiointivälineen tuottaminen ja käyttö. Digi- ja väestötietoviraston myöntämä luonnollisen henkilön tunnistusväline mahdollistaa sähköisen tunnistautumisen julkishallinnon palveluihin. Luonnollisen henkilön tunnistusvälinettä ei voi käyttää henkilöllisyystodistuksena.

      ------------

      Digitaalinen henkilöllisyystodistus on virallinen henkilöllisyyttä osoittava asiakirja passin ja henkilökortin rinnalla.

      Sitä voi hyödyntää monissa arjen asiointitilanteissa, niin käyntiasioinnissa kuin sähköisessä asioinnissa. Sitä voidaan käyttää esimerkiksi

      henkilöllisyyden osoittamiseen, kun noudetaan paketteja
      iän osoittamiseen, kun ostetaan erilaisia ikärajoitettuja tuotteita
      henkilöllisyystodistuksena, kun haetaan vahvaa sähköistä tunnistamisvälinettä (pankkitunnukset, mobiilivarmenne)

      henkilöllisyystodistuksena, kun noudetaan passia tai henkilökorttia noutopisteestä
      sähköisiin asiointipalveluihin kirjautumisessa.

      ----------------

      https://www.koronatilastot.fi/fi/rokotukset/

      Koronarokotukset annoksittain

      1. rokotusannoksia on annettu 4 523 948 kappaletta, noin 81 % väestöstä.

      2. annoksen osalta on 78 %, sillä 2, rokotusannoksia on annettu 4 346 897 kpl.

      3. koronarokotusannoksen on saanut noin 55 %, eli 3 070 439 annosta.

      4. rokotusannoksia on annettu 1 177 293 annosta, siis noin 21 %.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      109
      6826
    2. Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.

      UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M
      Euroviisut
      98
      4486
    3. L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?

      Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa
      Tv-sarjat
      45
      3789
    4. TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a
      Suomalaiset julkkikset
      13
      3190
    5. Natomaa hyökkäsi Iraniin

      Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu
      NATO
      628
      1788
    6. Miksi et nainen halua

      minua, kuten minä sinua?
      Ikävä
      66
      1208
    7. Trump aloitti III maailmansodan tänään.

      Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?
      Maailman menoa
      202
      1175
    8. Rakas tiedät, että toivoisin

      Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja
      Ikävä
      55
      1173
    9. teemu samuli

      käykäähän lukemassa uusin alibi lehti 3/26 mitä tämä ihmissaasta satuilee..
      Suomussalmi
      9
      1169
    10. Osaako kukaan sanoa?

      Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j
      Ähtäri
      48
      1130
    Aihe